*Φάση ομίλων

*Διεξάγεται σε ουδέτερο γήπεδο. Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

ΜΕΛΓΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μέλγαρ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει μία ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη με την Ντεπορτίβο Μπινασιονάλ (1-1). Προηγήθηκε στο τελευταίο εικοσάλεπτο, όμως δέχτηκε γκολ ισοφάρισης στο επόμενο λεπτό. Δύο νίκες και μια ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Έχει κάνει εξαιρετική εκκίνηση στη φάση των ομίλων του Κόπα Σουδαμερικάνα, αφού πήρε δύο νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές, με αντιπάλους τη Μετροπολιτάνος (2-3) και την Αούκας (2-0). Χωρίς σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας με αντίπαλο τη Ντεπορτίβο Μπινασιονάλ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, Στο πρώτο μέρος δε σημειώθηκαν γκολ, με τις δύο ομάδες να είναι προσεκτικές στην προσέγγιση του αγώνα. Στο 71’ ο Κεβέδο σκόραρε για το 0-1, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Αρανγκο ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα.

Μέλγαρ Στατιστικά

*3 σερί αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ

*3/5 παιχνίδια τελευταία έληξαν με G/G

*Δέχεται γκολ σε 6/10 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ατλέτικο Παραναένσε γνώρισε απρόσμενη ήττα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Παραναένσε, καθώς δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα εναντίον της Αζούριζ (1-0) εκτός έδρας. Πρώτη ήττα έπειτα από πέντε σερί νίκες, δέχτηκε γκολ ύστερα από τρεις αναμετρήσεις με μηδέν παθητικό. Όσον αφορά το Κόπα Σουδαμερικάνα, έκανε ήδη δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και είναι μαζί με την Μέλγαρ στην κορυφή του ομίλου. Δεν είναι διαθέσιμος για το προσεχές παιχνίδι ο επιθετικός Ζαζά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Αζούριζ, για το πρωτάθλημα Παραναένσε. Το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση πέτυχε ο Έλιο στο 14’. Αποτελεσματική άμυνα των γηπεδούχων στο υπόλοιπο ματς, η Ατλέτικο δεν κατάφερε να βρει λύσεις και να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα.