12η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΕΪΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Χενάν. Ο Γιν (6’) άνοιξε το σκορ για τη Μεϊζού, αλλά ο Κόβιτς (49’ & 65’) γύρισε το παιχνίδι για τη Χενάν.

Κατρακυλά στη βαθμολογία η Μεϊζού, το περασμένο Σάββατο γνώρισε 3η σερί εκτός έδρας ήττα και παραμένει δίχως “τρίποντο” τον τελευταίο μήνα (0-1-4).

Παρόμοιος ο τρόπος που ηττήθηκε και στην έδρα της Σενζέν (3-2) και από τη Χενάν πριν λίγες μέρες. Σε αμφότερα τα παιχνίδια μπήκε δυνατά και προηγήθηκε μέσα στο πρώτο 10λεπτο, αλλά λύγισε στην πίεση των δεύτερων ημιχρόνων.

Δεν μπορεί να βρει λύσεις στο ανασταλτικό κομμάτι ο κόουτς Ρίστιτς, η ομάδα του δεν έχει καταφέρει ακόμα να κρατήσει το μηδέν μέσα στο 2023!

ΜΕΪΖΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΚΑΝΓΚΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Σένχουα. Ο Γουάνγκ (76’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ της αναμέτρησης.

Άμεση επιστροφή στις ήττες για την Κανγκζού, την περασμένη Κυριακή μίλησε η ποιότητα των φιλοξενούμενων, ενώ η ίδια απέτυχε να σκοράρει για πρώτη φορά στα 8 τελευταία παιχνίδια της.

Είχε προηγηθεί η μοναδική εντός έδρας νίκη της σεζόν απέναντι στην περσινή πρωταθλήτρια, απέναντι στην οποία κατάφερε να ανατρέψει το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, παρά την ψυχρολουσία του 1ου λεπτού.

Σταθερά ευάλωτη η ανασταλτική της λειτουργία, μόνο στην έδρα της Σενζέν έχει καταφέρει μέσα στο 2023 να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα, ενώ τα 19 γκολ παθητικό στην CSL είναι η 2η χειρότερη επίδοση.