*23η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ολτρινχαμ – Μέιντστοουν 1-1

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Γουόκινγκ, αν και προηγήθηκε με τον Κορν στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης. Αλλά δέχθηκε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Ινς (57’), Μπράουνε (69’), Κέλερμαν (82’).

Η Μέιντστοουν ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Γουόκινγκ, παρόλο που ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο παιχνίδι και κέρδιζε και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε δύο νίκες, αν και μόνο μία έχει έρθει στο γήπεδό της, στο πιο πρόσφατο παιχνίδι εκεί, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες και εφτά αγώνες εκεί χωρίς νίκη.

Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, ούσα πλέον στην τελευταία θέση παραμονής, στο +3 από αυτήν, με τέτοια διαφορά τερμάτων που να θεωρείται απόσταση βολής από αυτήν.

Εχει πάντα αρκετά προβλήματα απουσιών, με τραυματίες τους Λούκε (ΜΕ), Μπράουν (ΑΜ), Γουαντζάου – Σμιθ (ΕΠ), Γουντς (ME), Χόιτε (ΑΜ), Γκαντούρ (EΠ), Χάντλερ (TE).

Μέιντστοουν Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 7/11 G/G εντός έδρας

*Εχει 6/11 under 2,5 εντός έδρας

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: H Ολτρινχαμ έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Σάουθεντ, παρόλο που βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από τέρματα των Μπριτζ (27’), Ρε (42’), καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τους Κόλκλαφ (35’), Νιούμπι (58’).

Η Ολτρινχαμ έφερε 2-2 εκτός έδρας κόντρα στην Σάουθεντ, δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της που δεν χάνει, αλλά μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο στο γήπεδο της Γουόκινγκ φέτος, με τρεις ισοπαλίες στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της που δεν έχει νίκη.

Τα τελευταία αποτελέσματα είχαν αντίκτυπο και στην βαθμολογική θέση, καθώς ανέβηκε στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας αρκετά, στο +8 για την ακρίβεια, από τη ζώνη του υποβιβασμού. Και μάλιστα πλησίασε στο -7 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίες είναι ο μέσος Μάριοτ και ο επιθετικός Κοσόλο που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμη φέτος, πιο πρόσφατα έχει χτυπήσει και έλειψε και από τους προηγούμενους αγώνες, ο αμυντικός Μούλαρκεϊ που θα απουσιάσει και σήμερα.