*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ολντερσοτ – Μέιντστοουν 1-3

*Η Ολντερσοτ είναι αήττητη σε αυτό το γήπεδο, με δύο νίκες σε τρεις επισκέψεις στο παρελθόν.

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν έχασε 2-3 εντός έδρας από την Ρέξαμ, με γκολ που δέχθηκε από τον Χάιντεν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ είχε κάνει υπερπροσπάθεια και ισοφάρισε μέσα σε οκτώ λεπτά με δύο τέρματα του Μπάναμ (72’, 79’), έχοντας βρεθεί να χάνει με 0-2 από τα τέρματα των Γιανγκ (29’), Μάλιν (59’ πεν.).

Η Μέιντστοουν ηττήθηκε με 2-3 από την Ρέξαμ, μία ήττα από τις λεγόμενες εντός προγράμματος, η οποία όμως «πόνεσε» λίγο περισσότερο, με τον τρόπο που ήρθε, αφού πλησίασε σε έναν πολύτιμο βαθμό και δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν έχει νίκη σε 90λεπτο. Οι δύο εξ αυτών είναι στο γήπεδό της, εκεί που έχει πετύχει την τελευταία της νίκη.

Διατηρείται εντός ζώνης υποβιβασμού, ούσα πλέον προτελευταία, στην 23η θέση, στο -3 από μία θέση παραμονής, αλλά με πάρα πολύ κακή διαφορά τερμάτων, με αποτέλεσμα να μην θεωρείται απόσταση βολής.

Εχει πάντα αρκετά προβλήματα απουσιών, με τραυματίες τους Λούκε (ΜΕ), Μπράουν (ΑΜ), Χόιτε (ΑΜ), Χάντλερ (TE), χτύπησαν πιο πρόσφατα και οι αμυντικοί Γκρίνιτζ, Μπίνομ – Γουίλιαμς που δύσκολα θα παίξουν. Ο αμυντικός Τζόμπε ήρθε δανεικός από την Κέιμπριτζ.

Μέιντστοουν Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 8/15 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 9/15 G/G εντός έδρας

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Μπρόμλεϊ, παρόλο που προηγήθηκε δύο φορές με γκολ  του Χάτσινσον στο 16’ και αυτογκόλ του Μπίνγκαμ στο 70’. Αλλά και τις δύο ισοφαρίστηκε από τέρματα του Τσικ, στο 36’ και στο 73’.

Η Ολντερσοτ πάλι δεν κατάφερε να κερδίσει την Μπρόμλεϊ, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, φέρνοντας 2-2 εκτός έδρας. Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες, αν και δεν έχει χάσει κάποιο από τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της.

Ανέβηκε στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα, απέχοντας πλέον τους ίδιους βαθμούς ακριβώς, οκτώ συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού και από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.