*3η αγωνιστική

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γιορκ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει πολύ νωρίς, από τέρμα του Τζον – Λιούις στο 10ο λεπτό, καταφέρνοντας να γυρίσει το σκορ, σκοράροντας δύο μέσα σε τρία λεπτά με τον Κορνέ, στο 79’ και στο 81’.

Η Μέιντστοουν επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Γιορκ, στον αγώνα μεταξύ των ομάδων που ανέβηκαν φέτος στην κατηγορία, καταφέρνοντας το μάλιστα με ανατροπή στα τελευταία λεπτά και ενώ έχανε από νωρίς στον αγώνα.

Εχει ξεκινήσει λοιπόν αρκετά καλά την πορεία της σε αυτή την κατηγορία μετά την άνοδο της, αφού σε δύο αγώνες παραμένει αήττητη, έχοντας και μία νίκη, ενώ τώρα αντιμετωπίζει άλλη μία ομάδα που την ξέρει καλά, αφού μαζί ανέβηκαν από την ίδια κατηγορία πέρυσι, αν και η ίδια το κατάφερε απευθείας.

Επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Γκαντούρ.

Μέιντστοουν Στατιστικά

*Εχει 6/8 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

*Εχει 6/8 G/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Ολνταμ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται στο 12’ από τον Χόουπ, ενώ ο Πόρτερ στο 53’ και ο Τόλιτ στο 66’, την έβαλαν πίσω στο σκορ με 3-0. Αλλά δεν τα παράτησε, μειώνοντας με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο από τους Τέιλορ (82’), Ράδερφορντ (86’).

Η Ντόρκινγκ έχασε για πρώτη φορά φέτος, μετά την άνοδο της σε αυτή την κατηγορία, με 3-2 εκτός έδρας από την Ολνταμ, μετά το 2-2 που έφερε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στην Τσέστερφιλντ. Επομένως το σημερινό της παιχνίδι ίσως και να είναι το πιο βατό που καλείται να παίξει μέχρι στιγμής, σε μία σεζόν που έχει τραβήξει όλα τα βλέμματα πάνω της, με το πώς έχει δημιουργηθεί και που βρίσκεται αυτή την περίοδο.

Ο προπονητής της, Μαρκ Γουάιτ, παραδέχθηκε πώς δεν έχουν κάνει την καλύτερη δυνατή αρχή, αλλά όπως είπε κάνουν κάποια λάθη τα οποία πρέπει να περιορίσουν και αν εξαιρεθούν αυτά, οι εμφανίσεις τους δεν είναι άσχημες.

Τραυματίας είναι ο αμυντικός Φούλερ που θα λείψει και πάλι.