*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Μπρόμλεϊ – Μέιντστοουν 3-0

*Η Μπρόμλεϊ έχει 3/3 νίκες σε αυτό το γήπεδο στο παρελθόν, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ!

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Γουόκινγκ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Σόνιμπεϊρ στο 58ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Αμοντ στο 72’, χάνοντας με τέρμα του ίδιου παίκτη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Μέιντστοουν ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Γουόκινγκ, γνωρίζοντας έκτη ήττα στους εννιά τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και στο πρωτάθλημα δεν έχει νίκη εδώ και 18 αγωνιστικές, με 15 ήττες, αν και η τελευταία νίκη της έχει έρθει στο γήπεδό της.

Εδώ και αρκετό καιρό είναι η ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μείνει στο -14 από μία θέση παραμονής και σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες που παλεύουν για να σωθούν έχει παίξει τα περισσότερα παιχνίδια, κάτι που σημαίνει πώς πολύ δύσκολα θα γλιτώσει τον υποβιβασμό.

Εχει πάντα αρκετά προβλήματα απουσιών, με τραυματίες τους Λούκε (ΜΕ), Χόιτε (ΑΜ), Χάντλερ (TE), χτύπησε πιο πρόσφατα και ο αμυντικός Γκρίνιτζ που μάλλον θα λείψει πάλι, ενώ τραυματίας είναι και ο μέσος Κορνέ.

Μέιντστοουν Στατιστικά

*Εχει 7/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 14/21 G/G εντός έδρας, 13/19 στο πρωτάθλημα

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γέοβιλ, σκοράροντας μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Τοπαλόι, υπερασπιζόμενη αυτό το σκορ ως το τέλος της αναμέτρησης, χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα.

Η Μπρόμλεϊ επικράτησε 0-1 εκτός έδρας της Γέοβιλ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες και τρεις αγώνες που δεν είχε κερδίσει. Αλλά ειδικά μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί νίκες, τρία συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα.

Συνεχίζει να βρίσκεται εκτός πρώτης επτάδας, αν και ανέβηκε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, αν και ακόμη είναι αρκετά μακριά, στο -7 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι στην έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς ανόδου.