*2η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έχασε εύκολα με 3-0 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, δεχόμενη δύο γκολ από τον Λόνγκσταφ στο πρώτο ημίχρονο, στο 22’ και στο 44’, με τον Τέιλορ στο 59’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Μέιντενχεντ ηττήθηκε άνετα με 3-0 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, ένα αποτέλεσμα που πάνω – κάτω ήταν αναμενόμενο, δεδομένης της δυναμικής των δύο ομάδων.

Και ενώ ξεκίνησε την περίοδο προετοιμασίας της με 4/4 νίκες στα πρώτα φιλικά παιχνίδια της, έχασε τα δύο πιο πρόσφατα, όπως και το πρώτο της επίσημο. Και το χειρότερο είναι πώς εκτός του αγώνα με τη Νοτς Κάουντι, σε όλα τα υπόλοιπα έπαιζε με ομάδες χαμηλότερης κατηγορίας.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*Εχει 5/7 over 2,5 στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της

*Εχει 4/7 Ν/G στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γέοβιλ, ανοίγοντας το σκορ με τον Μπόις στο 26ο λεπτό, ο Μπάτερφιλντ στο 62’ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της, με την αντίπαλο της να μειώνει με τον Ρέκορντ στο 74ο λεπτό.

Η Σκάνθορπ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Γέοβιλ, στο πρώτο της παιχνίδι μετά τον υποβιβασμό της σε ερασιτεχνική κατηγορία, έπειτα από περίπου έναν αιώνα παρουσίας στα επαγγελματικά πρωταθλήματα! Κάτι πολύ σημαντικό για μία ομάδα που είχε συνηθίσει πέρυσι να χάνει.

Γι’ αυτό ίσως και να έπαιξε αρκετά φιλικά με ομάδες χαμηλότερων κατηγοριών, τα οποία και κέρδισε, έχοντας χάσει το μοναδικό που έπαιξε απέναντι σε αντίπαλο που παίζει σε υψηλότερη από την ίδια.

Ο τεχνικός της, Κιθ Χιλ, είπε πώς σέβονται τον αντίπαλο τους, είδαν το παιχνίδι τους με την Νοτς Κάουντι, αλλά σίγουρα περιμένουν διαφορετική αντιμετώπιση, ειδικά παίζοντας μακριά από την έδρα τους.

Θα λείψει σίγουρα ο τραυματίας μέσος Χάλαμ, ενώ και ο αμυντικός Εντίλε θα απουσιάσει, αφού δεν υπάρχει λόγος βιασύνης για να επιστρέψει.