41η αγωνιστική

*Με G/G ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

*Στον πρώτο γύρο: Σάτον Γιουνάιτεντ – Μέιντενχεντ Γιουνάιτεντ 0-2

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Μέιντενχεντ Γιουνάιτεντ, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Άλαν Ντέβονσαϊρ φιλοξενήθηκε από την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από τέσσερα λεπτά, εν τέλει έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με το τέρμα του Πρίτσαρντ στο 82ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό ήταν το όγδοο διαδοχικό παιχνίδι που δέχεται κάποιο τέρμα.

Με 49 βαθμούς συνολικά, είναι στην 12η θέση, μαζί με την Ίστλιχ, απέχοντας τόσο από τα πλέι οφ, όσο και από την ζώνη του υποβιβασμού. Εφτά νίκες, έξι ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Μέιντενχεντ Γιουνάιτεντ – Σάτον Γιουνάιτεντ παίζει στην Betshop

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Σάτον, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Μέιντστοουν (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξένησε την Τσέστερ, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Τα τέρματα των Μπιούτιμαν (13′), Χάρισον (45’+2) και Στερν (79′) έδωσαν τη νίκη στην ομάδα τους, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 2-1 και 3-2 αντίστοιχα. Πέμπτη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Έφτασε έτσι τους 72 βαθμούς και είναι στην δεύτερη θέση, τρεις βαθμούς πίσω από τη Μάκλσφιλντ. Είναι από τις πιο παραγωγικές ομάδες της κατηγορίας, με 60 τέρματα στο ενεργητικό της. Δέκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, με μόλις μια ήττα στις πέντε τελευταίες εξόδους της (3-1-1). Αμφίβολος λόγω τραυματισμού είναι ο Χάρι Μπιούτιμαν (ΜΕ 8/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Τσέστερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.