*3η αγωνιστική

*Η Μέιντενχεντ όχι απλά δεν έχει νίκη στους αγώνες της με την Ολτρινχαμ, δεν έχει σκοράρει καν.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Σκάνθορπ, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, χάρη στα γκολ των Ακουα (26’), Ντα Χάβιλαντ (36’), Φέρντιναντ (45’+), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με πέναλτι του Νατάλ στο 47’, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 87’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Μέιντενχεντ κέρδισε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 3-2 εντός έδρας την Σκάνθορπ, μία ομάδα που πέρυσι αγωνιζόταν σε μία κατηγορία υψηλότερα από αυτήν. Αυτή ήταν η πρώτη της φετινή νίκη, μετά την ήττα που γνώρισε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, από την Νοτς Κάουντι εκτός έδρας. Αλλά αυτό ήταν ένα αποτέλεσμα από τα λεγόμενα αναμενόμενα για μία ομάδα σαν και αυτήν.

Πάντως ο τεχνικός της, Αλαν Ντέβονσαϊρ, έχει καλή παράδοση κόντρα σε ομάδες που μόλις έχουν υποβιβαστεί από τις επαγγελματικές κατηγορίες και αυτό συνεχίστηκε και στο τελευταίο παιχνίδι της.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*Εχει 6/8 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

*Εχει 4/8 Ν/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολτρινχαμ έφερε 0-0 εκτός έδρας κόντρα στην Μπρόμλεϊ, αντέχοντας παρόλο που αναγκάστηκε να παίξει για περίπου 35 λεπτά είχε ως τερματοφύλακα έναν επιθετικό, λόγω τραυματισμού του βασικού της γκολκίπερ και επειδή δεν είχε αναπληρωματικό στον πάγκο.

Η Ολτρινχαμ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Μπρόμλεϊ, φέρνοντας δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, μετά την μετατροπή της σε ομάδα πλήρους επαγγελματικής ενασχόλησης. Ακόμη λοιπόν αναζητεί την πρώτη της νίκη στη σεζόν, χωρίς να έχει ηττηθεί πάντως.

Ο τεχνικός της, Φιλ Πάρκινσον, ήταν ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του στο τελευταίο παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όπου κυριάρχησαν όπως είπε.

Τραυματίες είναι ο μέσος Μάριοτ και ο επιθετικός Κοσόλο που έχασαν και τον αγώνα της πρεμιέρας, αλλά και ο τερματοφύλακας Γκουλντ. Και περιμένει τα χαρτιά του γκολκίπερ Μπάιρν που έχει πάρει, αλλιώς θα αναγκαστεί να φέρει τελευταία στιγμή κάποιον δανεικό τερματοφύλακα.