*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Όλντερσοτ – Μέιντενχεντ 4-2

*Έξι σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ρότσντεϊλ, με τέρμα του Ρόντνεϊ στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ακόμη μία ήττα για την Μέιντενχεντ, δεύτερη συνεχόμενη, πάλι μακριά από την έδρα της, απλά αυτή τη φορά ήταν οριακή και όχι ντροπιαστική, με 1-0 από την Ρότσντεϊλ. Δύο αποτελέσματα που έχουν δυσκολέψει τα πράγματα αρκετά γι’ αυτήν.

Έχει βρεθεί στην τελευταία θέση παραμονής, σε απόσταση βολής, στο +1 και στο +2 από δύο ομάδες εντός αυτής, ενώ είναι και στο+3 από μία ακόμη, έχοντας όμως πολύ καλύτερη διαφορά τερμάτων.

Τουλάχιστον επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που κέρδισε το τελευταίο της παιχνίδι.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*7/8 G/G στα τελευταία της παιχνίδια

*⅞ ov0er 2,5

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Χάρις στο 89’, το τέρμα που είχε δεχθεί από τον Κάμπελ στο 72ο λεπτό.

Μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες, η Όλντερσοτ δεν κατάφερε να κερδίσει στα δύο τελευταία παιχνίδια, με πιο πρόσφατο το 1-1 που έφερε εντός με την Σόλιχαλ Μουρς, στο οποίο μάλιστα ισοφάρισε ένα λεπτό πριν τη λήξη!

Μακριά από την έδρα της έχει προβλήματα τώρα τελευταία με πέντε ήττες και μόλις δύο νίκες στα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Πάντως σε σχέση με προηγούμενες σεζόν, που πάλευε να μείνει στην κατηγορία, φέτος τα πηγαίνει πολύ καλύτερα. Βρέθηκε πάλι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, αλλά στο +2 πλέον από την ομάδα που είναι στην όγδοη.

Και έχει την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμη και την τρίτη θέση, από την οποια είναι στο -7, αλλά με χειρότερη διαφορά τερμάτων, ώστε να μην παίξει από την πρώτη φάση των play off.