ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΓΙΟΥΝ. - ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ Προγνωστικά

*22η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην πρόσφατη ιστορία τους

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Μέιντστοουν, σε έναν αγώνα που συνεχώς κυνηγούσε στο σκορ. Βρέθηκε πίσω από τέρμα του Οντουσάνια μόλις στο τρίτο λεπτό, ενώ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από πέναλτι του Μπούτι στο 18’. Και παρόλο που μείωσε με τον Ανταμς στο 36’, βρέθηκε πάλι με δύο γκολ πίσω στο σκορ, από γκολ του Πάτισον στο 48’, πριν μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σμιθ.

Η Μέιντενχεντ ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Μέιντστοουν, πρώτη της ήττα σε αυτό το γήπεδο στην ιστορία της! Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες και τρεις αγώνες που δεν είχε χάσει, ενώ στο γήπεδό της, στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, έχει μία νίκη και μία ήττα. Η σειρά τώρα είναι για να χάσει!

Επεσε οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του, αν και είναι σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Από το προηγούμενο παιχνίδι έλειψε ο αμυντικός Ντε Χάβιλαντ που έχει κάποιες ενοχλήσεις και είναι αμφίβολος και για σήμερα.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 9/12 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 7/12 N/G εντός έδρας

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γιορκ, με τέρμα του ΜακΣέιν στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, αντέχοντας στην πίεση που δέχθηκε στη συνέχεια από την αντίπαλο της.

Η Ντόρκινγκ επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Γιορκ, κερδίζοντας ξανά έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τρεις ήττες, ενώ κράτησε το μηδέν στην εστία της ξανά έπειτα από 12 αγώνες και μόλις για δεύτερη φορά φέτος! Βέβαια μακριά από το γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια, με τρεις ήττες στο συγκεκριμένο διάστημα.

Διατηρείται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ανέβηκε στην 14η θέση του, πλησιάζοντας στο -5 την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ξεφεύγοντας στο +8 από την ζώνη του υποβιβασμού. Και διαθέτει πλέον τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Τσιντλ (ΑΜ), Μέκι (ΜΕ), Μπριγκς (ΜΕ), ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Μπόουερμαν και του μέσου Τζος Τέιλορ που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.