*2η αγωνιστική

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μέιντενχεντ κέρδισε την πρώτη αγωνιστική στην έδρα της Χάλιφαξ, αν και ήταν λίγο τυχερή, καθώς σκόραρε στις καθυστερήσεις, επικρατώντας με 1-2. Βέβαια η τύχη ευνοεί τους τολμηρούς και δυνατούς όπως λένε. Και από τη στιγμή που το γκολ το πέτυχε ένας παίκτης για τον οποίο ξόδεψε χρήματα και πόνταρε σε αυτόν, τον Φέρντιναντ, η δικαίωση μοιάζει ακόμη μεγαλύτερη, ξεκινώντας με νίκη την νέα αγωνιστική περίοδο.

Και σύμφωνα με τον βοηθό του, Ράιαν Πίτερς, όσα είπε ο Ντέβονσαϊρ στους παίκτες του στο ημίχρονο, τους ανέβασαν και τους έκαναν πιο επιθετικούς, όπως και έπρεπε να παρουσιαστούν από την αρχή του αγώνα.

Εχει και νέο παίκτη στο ρόστερ της, τον δανεικό από την Λούτον μέσο, Μπέκγουιθ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Χάλιφαξ, σε ένα παιχνίδι που είχε φάσεις εκατέρωθεν. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Γουότερς στο 26’, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μπαράτ στο 61’ και πήρε τη νίκη με γκολ του Φέρντιναντ στο 90’.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια (δες το στην Betshop)

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια της.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΝΤΟΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντόβερ δεν έπαιξε στην πρεμιέρα λόγω κορωνοϊού, ενώ πέρυσι αποφάσισε να αποσυρθεί από το πρωτάθλημα από τη στιγμή που έγινε γνωστό πώς δεν θα υποβιβαστεί καμία ομάδα, έχοντας πολλούς αγώνες εξ αναβολής και μη αντέχοντας το κόστος για να είναι υγειονομικά ασφαλής! Αλλά γι’ αυτό θα ξεκινήσει τη φετινή σεζόν με μία πολύ βαριά τιμωρία, με -12 βαθμούς, κάτι που την καθιστά άμεσα ένα από τα πρώτα φαβορί για τον υποβιβασμό!

Στην ομάδα επέστρεψε ο επιθετικός – «θρύλος» της Ρίκι Μίλερ, ενώ στον πάγκο παραμένει ο Αντι Χεσεντάλερ, που χαρακτήρισε τη φετινή χρονιά ως την δυσκολότερη και πιο απαιτητική της καριέρας του.

Στα φιλικά της παιχνίδια έχασε το πιο δύσκολο, από την Στίβενεϊτζ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, κερδίζοντας τα άλλα εφτά, με αντιπάλους χαμηλότερων κατηγοριών, με πιο πρόσφατη νίκη αυτή με 0-4 επί της Τόνμπριτζ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντόβερ κέρδισε 0-4 εκτός έδρας την Τόνμπριτζ, σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ με τον Γουίλιαμσον στο 1’ και αυτογκόλ του Χένλι στο 7’. Και πέτυχε άλλα δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Κοσγκρέιβ (71’), Κάρνεϊ (90’).