*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι – Μέιντενχεντ 3-0

*Η Νοτς Κάουντι είναι αήττητη σε αυτό το γήπεδο, έχοντας δύο νίκες σε τρία παιχνίδια

*Το γήπεδο θα περάσει από επιθεώρηση το πρωί του Σαββάτου

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ντόρκινγκ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει μόλις στο δεύτερο λεπτό από τέρμα του Σίγκερ. Και αφού γλίτωσε από ένα δεύτερο τέρμα, πίεσε αρκετά την αντίπαλο της, είχε δύο δοκάρια, και ανάμεσα τους είχε ισοφαρίσει με τον Κλερίμα στο 60ο λεπτό του αγώνα.

Η Μέιντενχεντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Ντόρκινγκ, αποφεύγοντας μία δεύτερη συνεχόμενη ήττα, χωρίς ωστόσο να καταφέρει πάλι να κερδίσει. Και ειδικά στο γήπεδό της δεν έχει χάσει στους δύο πιο πρόσφατους αγώνες της, με μία νίκη σε αυτό το διάστημα.

Παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του, αλλά παραμένει σχετικά κοντά, ούσα στο -5 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Ταυτόχρονα είναι στο +10 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Από το προηγούμενο παιχνίδι έλειψε ο αμυντικός Ντε Χάβιλαντ που έχει κάποιες ενοχλήσεις και είναι αμφίβολος και για σήμερα.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G

*Εχει 10/13 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 7/13 N/G εντός έδρας

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Σκάνθορπ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Λέιβερι στο 19ο λεπτό του αγώνα. «Απάντησε» γρήγορα με γκολ του Ντε Κάστρο στο 23’, προηγήθηκε με τον Ο’ Μπράιεν στο 33ο λεπτό, ενώ «καθάρισε» ουσιαστικά το παιχνίδι με γκολ του Λάνγκσταφ στο 40’, με τον Σκοτ στο 85ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Η Νοτς Κάουντι δεν πτοήθηκε από το γεγονός πώς δέχθηκε πρώτη γκολ, κερδίζοντας με 1-4 εκτός έδρας την ουραγό Σκάνθορπ. Αυτή ήταν η πέμπτη της νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, ενώ μακριά από την έδρα της έχει ηττηθεί στο πρωτάθλημα μόνο από την Ντόρκινγκ, με εφτά νίκες σε 11 παιχνίδια, τις περισσότερες από κάθε άλλη ομάδα στον θεσμό.

«Πάτησε» πάλι κορυφή και την μοναδική θέση απευθείας ανόδου στον βαθμολογικό πίνακα, έχοντας πάντα σε απόσταση βολής – «αναπνοής» πίσω της την Ρέξαμ, στο +1, με την οποία μοιράζονται και τον τίτλο της καλύτερης επίθεσης του πρωταθλήματος. Μάλιστα έχουν πετύχει σχεδόν τα ίδια γκολ ακριβώς, έχοντας δεχθεί ένα γκολ λιγότερο, διαθέτοντας και την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Βέβαια έχει ξεφύγει για τα καλά, ούσα στο +16, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίας και απών είναι ο αμυντικός Τέιλορ που έχει χτυπήσει στο δεύτερο παιχνίδι της σεζόν και από τότε απουσιάζει, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Ο’ Μπράιεν, με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.