*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Νεκάξα-Μαζατλάν 4-0.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σάντος Λαγκούνα με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Αμιόν στο 49’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Μαζατλάν. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν μπόρεσε να διαπεράσει τη σταθερή άμυνα των γηπεδούχων, μένοντας στο μηδέν. Η δική της άμυνα από την άλλη υπέκυψε στην πίεσή τους, δεχόμενη το καθοριστικό γκολ με την έναρξη της επανάληψης.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Νεκάξα. Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από δύο εβδομάδες και θέλει να το εκμεταλλευτεί, με επιστροφή στις νίκες. Μετριότητα βγάζει μέχρι στιγμής στις αναμετρήσεις της, δυσκολεύεται αρκετά στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Από την άλλη είναι άκρως θετικό το γεγονός ότι συνηθίζει να βρίσκει εξίσου δίχτυα, αν και αυτό δεν της είναι πάντα αρκετό.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΕΚΑΞΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πατσούκα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μαρτίνεθ στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ροντόν με πέναλτι στο 90+1’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Νεκάξα. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού δέχθηκε έντονη πίεση, υποκύπτοντας εν τέλη στις καθυστερήσεις σε παράβαση εντός περιοχής, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της έχει ως στόχο, περνώντας όμως από την έδρα της Μαζατλάν. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ, τα οποία της έχουν στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς.