*2η αγωνιστική της Απερτούρα.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Γκαμπόα στο 90+5’.

Τραγική εμφάνιση, αλλά ήττα στις λεπτομέρειες για τη Μαζατλάν. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς είχε ελάχιστες ευκαιρίες, από τις οποίες δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο στις καθυστερήσεις να πάρουν το τρίποντο.

Μια εντελώς διαφορετική εικόνα θα χρειαστεί σήμερα, ώστε να αφήσει πίσω την εμφάνιση της πρεμιέρας. Καθόλου εύκολο το έργο της, καθώς υποδέχεται την ανεβασμένη Ατλέτικο Σαν Λουίς που προέρχεται από μεγάλη νίκη. Στα θετικά κρατάμε την αμυντική της λειτουργία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα απέναντι στην Κρουζ Αζούλ, αλλά δεν μπορούμε να προσπεράσουμε την κακή εικόνα που έδειξε μεσοεπιθετικά.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μάρτιν στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κλίμοβιτς στο 7’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 50’.

Την πρώτη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος κατάφερε να πετύχει, αφού νίκησε την πρωταθλήτρια Κλαμπ Αμέρικα και μάλιστα με ανατροπή. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, βρήκε άμεσα «απάντηση», ενώ στην επανάληψη ολοκλήρωσε την ανατροπή, κρατώντας στη συνέχεια έστω και δύσκολα το υπέρ της προβάδισμα ως το τέλος.

Συνέχεια στο ήδη εξαιρετικό ξεκίνημα της σεζόν θέλει να δώσει και έχει σημαντική ευκαιρία να το πετύχει, αφού αντιμετωπίζει την μαχητική, αλλά επιρρεπής αμυντικά Μαζατλάν. Φάνηκε να είναι σε πολύ καλή κατάσταση επιθετικά, δίνοντας συνέχεια στο μόνιμο σκοράρισμα της περασμένης σεζόν, όμως θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού έχει αποδείξει πως σπανίως δεν δέχεται γκολ.