*6η αγωνιστική

*NG & under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Σημειώθηκε μόλις ένα διπλό στα 22 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (12 άσσοι, εννέα ισοπαλίες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Μαρίτιμο – Νασιονάλ στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΜΑΡΙΤΙΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έξι βαθμούς, όσους συγκέντρωσε και η αποψινή αντίπαλός της, συγκέντρωσε η Μαρίτιμο μετά από πέντε αγωνιστικές. Προέρχεται από δύο σερί ήττες κόντρα σε Πορτιμονένσε (2-1 εντός) και Μορεϊρένσε (2-1 εκτός). Την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο την τελευταία ο Φάμπιο Τσίνα έστειλε την μπάλα στην …λάθος εστία (21′), προτού ο συμπαίκτης του Ζαν αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κάνοντας ακόμα πιο εύκολο το έργο της Μορεϊρένσε.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Πέδρο έβαλε τις βάσεις για νίκη. Το μόνο που κατάφερε η Μαρίτιμο ήταν να σκοράρει με τον Ζαϊναντίν Ζούνιορ στο 89′. Ο Μοζαμβικανός επιθετικός άνοιξε λογαριασμό στο φετινό πρωτάθλημα. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Μορένο στο αποψινό ντέρμπι με την Νασιονάλ, για τη θέση του αριστερού μπακ “παλεύουν” οι Φάμπιο Τσίνα και Ερμές.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Μορεϊρένσε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Φάμπιο Τσίνα (21′ αυτ.) και Πέδρο Νούνο (45′), προτού ο Ζαϊναντίν Ζούνιορ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 89′. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 36′.

ΜΑΡΙΤΙΜΟ Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Νασιονάλ την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο την Πάκος Φερέιρα, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό (1-1) στο “Madeira” αποτέλεσμα που κολακεύει την πρώτη. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, προσπαθώντας να εκμεταλλευτούν τα πολλά αμυντικά λάθη της Νασιονάλ. Δημιούργησαν τρεις καλές ευκαιρίες οι οποίες δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι με την προβολή του Ριάσκος. Μετά από όμορφη ομαδική προσπάθεια ο Εουστάκιο πήρε την μπάλα από το ύψος της μεγάλης περιοχής και ισοφάρισε με όμορφο σουτ. Η Πάκος Φερέιρα είχε δοκάρι τρία λεπτά αργότερα. Νοκ άουτ από το τοπικό ντέρμπι με την Μαρίτιμο τέθηκαν οι Ράμος και Βιγκάριο που βρέθηκαν θετικοί σε κορωνοϊό, τραυματίες παραμένουν οι Καλιντί και Κοζιέλο.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Πάκος Φερέιρα. Στο 57′ ο Ριάσκος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εουστάκιο (74′). Η Νασιονάλ ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες.