* 19η αγωνιστική

* No Goal τα 10/12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, τα 9 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Under 2.5

* Στον πρώτο γύρο (16/08): Μπελενένσες – Μαρίτιμο 1-2

ΜΑΡΙΤΙΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Μαρίτιμο με τον Σεάμπρα στον πάγκο, το προηγούμενο Σάββατο έβγαλε μεγάλο διπλό στην Μπράγκα (0-1) και πλέον με το νέο προπονητικό καθεστώς έχει ρεκόρ 5-1-1 από τα τέλη Νοέμβρη!

Με δοκάρι για την Μπράγκα ξεκίνησε το ματς (10’), αλλά η Μαρίτιμο αμύνθηκε σωστά στο υπόλοιπο του ημιχρόνου. Από μία ευκαιρία είχαν οι δύο ομάδες στο πρώτο μισό της επανάληψης, κατέγραψε αρκετές τελικές οι Μπράγκα, αλλά ελάχιστες απείλησαν ουσιαστικά τους φιλοξενούμενους. Στο 89’ η Μαρίτιμο “έκλεψε” το “τρίποντο” ουσιαστικά στη μοναδική της φάση σε ροή αγώνα.

Είχε προηγηθεί το διπλό στην έδρα της Πορτιμονένσε με γκολ ξανά στο φινάλε του αγώνα, ενώ στο νησί μετρά 3 σερί νίκες με 8 γκολ ενεργητικό απέναντι σε Βιζέλα, Σάντα Κλάρα και Πάσος Φερέιρα. Με τον Σέαμπρα στον πάγκο έχει μαζέψει 16 πόντους σε 7 παιχνίδια, ενώ πριν από αυτόν είχε 7 πόντους σε 11 παιχνίδια!!!

“Δεν αποπροσανατολιζόμαστε από τα καλά αποτελέσματα. Οι παίκτες μου είναι προσγειωμένοι και γνωρίζουν ότι πρέπει να δουλέψουν σκληρά. Ξέρουμε ότι σε αυτό το πρωτάθλημα πολύ εύκολα μπορούμε να κατρακυλήσουμε ξανά, αν δεν είμαστε προσεκτικοί”, δήλωσε ο κόουτς ενόψει Μπελενένσες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Μπράγκα. Σκόρερ του αγώνα ο Βινκ στο 89ο λεπτό!

ΜΑΡΙΤΙΜΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο pamestoixima)

* Under 2.5 τα 10/13 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Νέα ήττα για την Μπελενένσες την περασμένη Κυριακή, εντός προγράμματος το 1-4 από την Πόρτο, αυτή ήταν η 7η ήττα της στα 8 τελευταία παιχνίδια!

Η Μπελενένσες αιφνιδίασε την Πόρτο με κεφαλιά από κόρνερ νωρίς στον αγώνα, αλλά το υπόλοιπο ήταν μονόλογος των “δράκων”, ειδικά μετά την αποβολή του Σίτχολ για τους γηπεδούχους. Μεγάλος πρωταγωνιστής της ανατροπής για την Πόρτο ο Εβανίλσον με χατ-τρικ! 29-71% η κατοχή, 4-24 οι τελικές υπέρ των φιλοξενούμενων, καταδεικνύουν την εικόνα του αγώνα.

Είχε προηγηθεί η μεσοβδόμαδη ήττα στη Φαμαλικάο με 1-0, ενώ η μοναδική της νίκη το τελευταίο δίμηνο ήταν το 2-1 επί της Αρούκα εντός έδρας, σε ματς που οι αντίπαλοι είχαν δύο δοκάρια με παίκτη λιγότερο! Παραμένει δίχως νίκη στα 10 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της (0-3-7), έχοντας σκοράρει μόλις σε ένα από αυτά!

Με τον υπηρεσιακό Καρβάλιο ταξιδεύει και στις Αζόρες, ο οποίος είχε παράπονα από τη διαιτησία για την αποβολή του Σιτχόλ απέναντι στην Πόρτο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-4) από την Πόρτο. Η Μπελενένσες προηγήθηκε με τον Καμαρά στο 13’, αλλά στο 31’ έμεινε με 10 παίκτες (Σίτχολ). Ο Εβανίλσον γύρισε το ματς για την Πόρτο με γκολ στο 34’ και το 58’, ο Ταρέμι κλείδωσε τη νίκη στο 61’, ο Ντίας απέτυχε να νικήσει τον γηπεδούχο κίπερ από τα 11 βήματα στο 79’ για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Εβανίλσον, ολοκληρώνοντας το χατ τρικ του.