12η αγωνιστική

*No Goal τα τέσσερα τελευταία Μάριεχαμν – Σεϊναγιόεν.

Δείτε τα Προγνωστικά Φινλανδίας

ΜΑΡΙΕΧΑΜΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Χόνκα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό με τον Σιέρος και παρότι είδε την αντίπαλο της να χάνει πέναλτι στο 17′, εν τέλει δέχθηκε την ανατροπή πριν την ανάπαυλα (30′, 37′). Έμεινε με δέκα παίκτες στο 44ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Σουμουσάλο.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Μάριεχαμν, στα οποία και μετράει από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνιελ Νόρμεν φιλοξενήθηκε από τη Χόνκα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Ξεκίνησε ιδανικά, σκοράροντας με το καλημέρα και παρότι είδε την αντίπαλο της να χάνει πέναλτι λίγο αργότερα, εν τέλει παραδόθηκε στην ανωτερότητα της και δέχθηκε την ανατροπή πριν την ανάπαυλα. Παίζοντας και με παίκτη λιγότερο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη στην έδρα της Ούλου (3-2 εκτός), οπότε και είναι τελευταία στη βαθμολογία Α Φινλανδίας, μαζί με τη Βάασα. Εντός έδρας η μοναδική νίκη για φέτος, έχοντας ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες. Εκτίουν τιμωρία οι Μίκο Σουμουσάλο, Ντε και Ουσμάν Σούλεμαν.

Μάριεχαμν Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΕΪΝΑΓΙΟΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Βάασα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό με αυτογκόλ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 69′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στις καθυστερήσεις με τον Ομπιόχα.

Αήττητη μετά από δέκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Σεϊναγιόεν, έχοντας επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χοακίν Γκόμες υποδέχθηκε τη Βάασα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μπορεί να μην ικανοποίησε με την εμφάνιση της, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε το δώρο των φιλοξενούμενων για να προηγηθεί από νωρίς και παρότι δέχθηκε στην πορεία την ισοφάριση, είχε την υπομονή και “έκλεψε” το ματς στο φινάλε.

Επέστρεψε έτσι στις νίκες, μετά και τη “λευκή” ισοπαλία στην έδρα της Ελσίνκι, ούσα στη δεύτερη θέση και στο -1 από την Κουόπιο, έχοντας όμως και δυο παιχνίδια λιγότερα. Αλώβητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-2-0), στις οποίες κράτησε και ανέπαφη την εστία της. Δεν αναφέρθηκαν πιθανές απουσίες.