Φάση των “32”

*Αγώνας νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΜΑΝΤΣΑ ΡΕΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Δ’)

Η Μάντσα Ρεάλ είναι ομάδα που αγωνίζεται στην τέταρτη κατηγορία του ισπανικού ποδοσφαίρου. Ένας σύλλογος που εδρεύει στην Ανδαλουσία και αριθμεί 37 έτη ζωής με χρονολογία ίδρυσης το 1984. Έκανε ήδη μια τεράστια έκπληξη φέτος στο πλαίσιο του Κόπα ντελ Ρέι, καθώς απέκλεισε τη Γρανάδα στον προηγούμενο γύρο, με νίκη εντός έδρας, με σκορ 1-0. Προηγουμένως, επικράτησε της Ίντερ ντε Μαδρίδ με σκορ 2-1. Ωστόσο, οι “Μαντσέγος” όπως είναι το προσωνύμιό τους, του Πέδρο Μπολάνιος, δεν κάνουν καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα και ο πρωταρχικός στόχος είναι αναμφίβολα να βγουν από την επικίνδυνη ζώνη και να κερδίσουν την παραμονή τους στην κατηγορία. Τρεις νίκες και δύο ήττες στα πρόσφατα πέντε ματς, οι δύο για το Κόπα ντελ Ρέι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας από τη Ρεάλ Μούρθια, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 55’ ο Αλμπέρτο Γκονθάλεθ πέτυχε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Μάντσα Ρεάλ Στατιστικά

*5/6 ματς με N/G (δες το στο pame stoixima online)

*3/5 αναμετρήσεις τελευταία έληξαν με under 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 6/10 παιχνίδια ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν ικανοποίησε με την αποτελεσματικότητά της και τους βαθμούς που πήρε τελευταία στο πρωτάθλημα και είναι ακόμα στο δεύτερο μισό της κατάταξης. Όμως, γύρισε στις νίκες στο πρώτο παιχνίδι της για το 2022, όταν και κέρδισε την Οσασούνα με 1-3 στην Παμπλόνα. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Οϊχάν Σανθέτ, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ και δείχνει ότι μπορεί να βοηθήσει στο σκοράρισμα φέτος. Δεύτερη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια, καθώς και μία ισοπαλία. Ο προπονητής των “Λιονταριών”, Μαρθελίνο, δε θα είναι στον πάγκο, διότι βρέθηκε θετικός στον ιό Covid-19 και είναι σε καραντίνα. Στη θέση του για δεύτερο σερί ματς θα είναι ο Ρουμπέν Ουρία. Είναι εκτός οι Γιούρι Μπερτσίτσε και Κάπα. Εκτός έμειναν επίσης, οι Ουνάι Νούνιεθ, Βιγιαλίμπρε λόγω Covid. Επιστρέφουν Βίβιαν, Ραούλ Γκαρθία, Θαράγα και Λέκουε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επιβλήθηκε με σκορ 1-3 εκτός έδρας, της Οσασούνα, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 10’ ο Κίκε Γκαρθία σκόραρε για το 1-0, όμως στο 16’ ο Σανθέτ ισοφάρισε σε 1-1 και στο 25’ ο ίδιος παίκτης έκανε την ανατροπή για τους Βάσκους. Στο 68’ πάλι ο Σανθέτ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Τσίμι Άβιλα για την Οσασούνα.