*5η αγωνιστική

*Η Μάνσφιλντ είναι αήττητη εντός έδρας από την Στόκπορτ στο παρελθόν, με πέντε νίκες σε έξι αγώνες.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 5-2 εντός έδρας με την Γουίμπλεντον με μεγάλη ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει 0-2 πολύ νωρίς, από δύο γκολ του Ντέιβισον (4’, 16’). Όμως ισοφάρισε μέσα σε οκτώ λεπτά, με τους Οατς (32’ πεν.), Λάπσλι (40’) και λίγο πριν λήξει το ημίχρονο απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Και το εκμεταλλεύτηκε πλήρως, σκοράροντας τρία γκολ στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τους Μάρις (56’), Χαρμπότλ (70’), Σουάν (87’).

Η Μάνσφιλντ κατάφερε να ανατρέψει το 0-2 με το οποίο βρέθηκε πίσω στο σκορ, κερδίζοντας με 5-2 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, σε έναν αγώνα όπου έπαιξε με παίκτη περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά είχε ισοφαρίσει ήδη σε 2-2 πριν τη λήξη του πρώτου μισού του αγώνα.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στη σεζόν, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες, η μία εκ των οποίων ήταν στο Λιγκ Καπ από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Λο (ΑΜ), Κουίν (ME), Σουάν (EΠ), Ακινς (ΕΠ), Χόκινς (ΕΠ), Μπόατενγκ (ME), αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Οατς που χτύπησε στο προηγούμενο παιχνίδι.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Εχει 3/5 N/G στη σεζόν

*Εχει 3/5 under 2,5 στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, έχοντας αναγκαστεί να παίξει με παίκτη λιγότερο μετά το 21ο λεπτό. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μίλερ στο 35ο λεπτό, αλλά ισοφάρισε, έστω και με 10 παίκτες, με τον Ράιντελ στο 46ο λεπτό, αντέχοντας σχεδόν ως τη λήξη του αγώνα, όμως δέχθηκε το δεύτερο και καθοριστικό τέρμα στο 91’ από τον Αγκαρντ.

Η Στόκπορτ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, δεχόμενη γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο και είχε καταφέρει να ισοφαρίσει παίζοντας με 10 παίκτες.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα και τα πρώτα γκολ που δέχεται έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες που είχε πετύχει χωρίς να δεχθεί γκολ. Αλλά μόνο η μία ήρθε στο πρωτάθλημα, με την άλλη στο Λιγκ Καπ, χωρίς να έχει επιβεβαιώσει σε καμία περίπτωση ως τώρα, τον τίτλο του φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου! Και μακριά από την έδρα της έχει 2/2 ήττες στο πρωτάθλημα.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο επιθετικός Τζένινγκς και οι μέσοι Κόλαρ, Ράιτ και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Σάουθεμ – Χέιλς.