*20η αγωνιστική

*Οι πέντε τελευταίοι αγώνες τους σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Εβερτον U21, αν και προηγήθηκε με τέρμα του Οατς μόλις στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης και μάλιστα τα δύο γκολ τα δέχθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, από τους Χίγκινς, Κάνον!

Η Μάνσφιλντ γνώρισε δύο σερί αποκλεισμούς, αφού εκτός από το κύπελλο Αγγλίας, έχασε και στο Λιγκ Τρόφι με 2-1 εκτός έδρας από την Εβερτον U21, με οδυνηρό τρόπο μάλιστα, αφού κέρδιζε 0-1 ως το 90ο λεπτό! Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, κάτι που της συμβαίνει πρώτη φορά τη φετινή σεζόν, όλες πάντως μακριά από το γήπεδό της. Αλλά και σε αυτό δεν κερδίζει στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες, με δύο ήττες στους πιο πρόσφατους.

Βγήκε πάλι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς στην κατηγορία της, ούσα στην 8η θέση, σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από αυτήν. Αλλά έμεινε σχετικά πίσω, στο -8 για την ακρίβεια, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των ΜακΛάφλιν (ΜΕ), Χαρμπότλ (ΑΜ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5

*Εχει 9/12 G/G εντός έδρας

*Εχει 8/12 over 2,5 εντός έδρας

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Μπρίστολ Ρόβερς, δεχόμενη το γκολ από τον Σόντερς στο 90ο λεπτό! Νωρίτερα είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Κόνολι στο 53ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει με τον Σίαρς στο 83’.

Η Κόλτσεστερ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Μπρίστολ Ρόβερς, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το Λιγκ Τρόφι, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες, έχοντας κερδίσει το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε στο γήπεδό της για το πρωτάθλημα, με αυτή να είναι η μοναδική της νίκη στα 10 τελευταία παιχνίδια! Μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει στο πρωτάθλημα φέτος, έχοντας οκτώ ήττες στα 10 πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός για όλους τους θεσμούς.

Ανέβηκε στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά ισόβαθμη με την ομάδα που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Απια (ΕΠ), Λόνγκσταφ (ΜΕ), Σκούσε (ΜΕ) που έχασαν τον τελευταίο αγώνα και δύσκολα θα παίξουν και απόψε.