*14η αγωνιστική

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Μπάροου, σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι, που δεν είχε πολλές ευκαιρίες, με τέρμα του Μπόουερι στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μάνσφιλντ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Μπάροου, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο ισοπαλίες, ενώ στο πρωτάθλημα είναι αήττητη εδώ και έξι αγωνιστικές, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα. Και στο γήπεδό της είναι αήττητη επίσης για έξι παιχνίδια, δεν έχει χάσει γενικώς στο πρωτάθλημα, αλλά με τρεις ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί.

Παραμένει εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ανεβαίνοντας στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής τόσο από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, στο -3 συγκεκριμένα, όσο και από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο +2.

Τραυματίας είναι ο επιθετικός Οατς που λείπει εδώ και λίγο καιρό.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Εχει 4/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει δύο σερί under 2,5

*Εχει 6/8 G/G εντός έδρας

*Εχει 5/8 over 2,5 εντός έδρας

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, αρκετά πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Προηγήθηκε μόλις στο πέμπτο λεπτό με τον Χάτσινσον, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Τόουλερ στο 21ο λεπτό, με τον Τζόνσον στο 50’ να κάνει το 2-1, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νόουλς στο 93ο λεπτό.

Η Γουόλσολ επικράτησε με 3-1 εντός έδρας της Γουίμπλεντον, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο γήπεδό της, αλλά μακριά από την έδρα της κέρδισε μόνο το πρώτο φετινό της παιχνίδι, με τέσσερις ήττες στους έξι επόμενους αγώνες.

Ανέβηκε και άλλο στο βαθμολογικό πίνακα μετά το τελευταίο αποτέλεσμα, αν και βρίσκεται ακόμη στο δεύτερο μισό του, στην 14η θέση, πλησιάζοντας στους πέντε βαθμούς την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Γουίλκινσον (ΕΠ), Λάμπαντι (ΜΕ), Ράιλι (ΜΕ), ΜακΕντι (ΑΜ), Πρίτζμπεκ (ΤΕ), που έχασαν και τον προηγούμενο αγώνα της ομάδας τους, ενώ χτύπησε και προστίθενται σε αυτούς και ο μέσος Ιαρινγκ, αλλά η σημαντικότερη και πιο πρόσφατη απώλεια είναι του βασικού επιθετικού και πρώτου σκόρερ, Ντάνι Τζόνσον, που τραυματίστηκε επίσης!