*Παιχνίδι νοκ άουτ για τον πρώτο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι

*Under 2,5 τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, όλα πέρυσι.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ (League 2)

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Κρου, πληρώνοντας την αποβολή παίκτη της και την αδυναμία της να “καθαρίσει” το παιχνίδι. Προηγήθηκε 0-2 με δύο τέρματα του Κέιλορ-Νταν στο 22’ και στο 26’, δέχθηκε ένα τέρμα από τον Ντιμιτρίου στο 33’, ενώ στο 58’ έμεινε με 10 παίκτες. Ισοφαρίστηκε γρήγορα, στο 60ο λεπτό από τον Αντεμπισί.

Η Μάνσφιλντ πέταξε μία νίκη μέσα από τα χέρια της, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Κρου, παρόλο που προηγήθηκε αρκετά νωρίς με 0-2. Και όταν μία ομάδα χάνει ένα τέτοιο προβάδισμα, υπάρχει λόγος προβληματισμού.

Ο τεχνικός της, Νάιτζελ Κλαφ, χαρακτήρισε καλή την εμφάνιση της ομάδας του, θεωρώντας πως άξιζαν τη νίκη και την έχασαν στις λεπτομέρειες.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*7/8 over 2,5 σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

*4/8 G/G σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ (League 2)

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έφερε 0-0 εντός έδρας με την Γουίμπλεντον, με τον γκολκίπερ της να αποκρούει πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας και δοκάρι προς το τέλος της αναμέτρησης.

Η Γκρίμσμπι έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Γουίμπλεντον, αλλά από τη στιγμή που ο γκολκίπερ της απέκρουσε πέναλτι, αυτός ο βαθμός μπορεί να θεωρηθεί ως θετικό αποτέλεσμα. Πάντως σε σχέση με πέρυσι έπαιξαν εφτά νέοι παίκτες στην ενδεκάδα.

Ο προπονητής της, Πολ Χερστ, είχε παράπονα από τον τρόπο που έπαιξε η ομάδα του, αποδίδοντας το στην έλλειψη εμπειρίας, λέγοντας πως δεν αγωνίστηκαν σωστά, όπως έκαναν στα φιλικά, ειδικά στο χώρο της μεσαίας γραμμής.