*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Φόρεστ Γκριν – Μάνσφιλντ 1-0

*Το παιχνίδι έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και για τις δύο ομάδες.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σάλφορντ, σε έναν αγώνα που βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Τούρνμπουλ στο δεύτερο λεπτό, ισοφάρισε με τον ΜακΛάφλιν στο 15’, ενώ προηγήθηκε με εύστοχο πέναλτι του ίδιου παίκτη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Λουντ στο 52’, ενώ γλίτωσε από το δοκάρι της στη συνέχεια.

Η Μάνσφιλντ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σάλφορντ σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε δύο φορές και γνωρίζοντας τα περισσότερα από τα άλλα αποτελέσματα, έχοντας την ευκαιρία με νίκη να ανέβει στην 3η θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από δύο νίκες, ενώ στο γήπεδό της έχει δύο συνεχόμενες νίκες, μετά από μία ήττα, η οποία είναι η μοναδική της εντός στους 16 τελευταίους αγώνες.

Παραμένει εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 5η συγκεκριμένα. Σχεδόν σίγουρα θα παίξει σε αυτά, εκτός αν χάσει και κερδίσουν οι Πορτ Βέιλ, Σουίντον, Σάτον! Αλλά έχει και πιθανότητα να διεκδικήσει απευθείας άνοδο, αν κερδίσει και δεν νικήσει καμία εκ των Νορθάμπτον, Μπρίστολ Ρόβερς, κάτι που μοιάζει πολύ δύσκολο.

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες μέσοι Γκόρντον, Ολι Κλαρκ που έχασαν τα τελευταία παιχνίδια και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Κουίν.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Εχει 7/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 15/27 over 2,5 εντός έδρας, 11/22 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Χάρογκεϊτ, αν και το τελικό σκορ την αδικεί, ίσως και το αποτέλεσμα, έχοντας αρκετές φάσεις για να σκοράρει. Αλλά η αντίπαλος της προηγήθηκε με πέναλτι του Μουλντούν στο 40ο λεπτό. Και παρόλο που ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον Ματ, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, από τον Ντάιμοντ, ενώ ο Κέρι στο 72’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Φόρεστ Γκριν έχασε και από την Χάρογκεϊτ με 1-3 εντός έδρας, με αποτέλεσμα να παραμένει χωρίς νίκη από τότε που εξασφάλισε την απευθείας άνοδο, έχοντας χάσει τους δύο πιο πρόσφατους αγώνες της. Και μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία νίκη, αλλά και πέντε ισοπαλίες, στις εννιά τελευταίες αναμετρήσεις της.

Για πρώτη φορά φέτος κινδυνεύει να χάσει τον τίτλο, έστω και αν έχει εξασφαλίσει την απευθείας άνοδο, αφού έπεσε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από την πρωτοπόρο Εξετερ. Και θα πάρει τον τίτλο μόνο αν κερδίσει και δεν νικήσει η Εξετερ, ή αν φέρει ισοπαλία και χάσει η Εξετερ!

Εχει χτυπήσει σοβαρά ο πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός Ματ Στίβενς, ο οποίος δεν θα παίξει ξανά φέτος, πέραν του μακροχρόνια τραυματία μέσο Γουάιτχαουζ.