30η αγωνιστική (τελευταία)

*Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

*Αήττητη η Μάλμε στα οκτώ τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Έστερσουντ, μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Στον πρώτο γύρο: Έστερσουντ – Μάλμε 1-2

Μάλμε – Έστερσουντ στην Bet365

ΜΑΛΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις και με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη η Μάλμε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιον Νταλ Τόμασον φιλοξενήθηκε από τη Βάρμπεργκ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-2, μετά από μια εμφάνιση κατώτερη του μετρίου.

Σταθερά στην κορυφή, με 57 βαθμούς και στο +7 από τη δεύτερη Έλφσμποργκ, έχοντας εξασφαλίσει τον τίτλο. Εντός έδρας εξακολουθεί να είναι αήττητη, μετρώντας χαρακτηριστικά δέκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Μεσοβδόμαδα, πήρε στα χαρτιά το ματς με τη Λουντ (0-3), για το κύπελλο. Σταθερά εκτός ο Γιόχαν Ντάλιν (ΤΕ 31/0), που θα επιστρέψει από την επόμενη σεζόν, ενώ τραυματίας είναι και ο Ντούσαν Μελιχάρεκ (ΤΕ 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Βάρμπεργκ για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (25′, 52′) και παρότι μείωσε με τον Νίλσεν στο 64′, δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 80ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις, μείωσε απλά για το τελικό αποτέλεσμα, με τον Λάρσον.

Μάλμε Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από την πέμπτη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Έστερσουντ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Χάμαρμπι (1-3 εντός), Μιάλμπι (3-0 εκτός), Χάκεν (2-1 εκτός) και Βάρμπεργκ (0-4 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμρί Αζραφσάν υποδέχθηκε τη Γκέτεμποργκ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-4, μετά από μια ακόμη κατώτερη του μετρίου εμφάνιση.

Υποχώρησε έτσι στην 12η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 33 βαθμούς συνολικά, ούσα στο +7 από τα μπαράζ παραμονής στην κατηγορία, οπότε και είναι αδιάφορη πλέον. Στις έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις δυο τελευταίες εξόδους της. Μακροχρόνια η απουσία του Ρεβάν Αμίν (ΜΕ 18/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-4 από τη Γκέτεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 26′, έξι λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, ενώ λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας, ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0-3. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 71ο λεπτό.

Έστερσουντ Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα επτά τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.