* Ισόπαλα τα 4 τελευταία, τα 3 με γηπεδούχο τη Μέχελεν.

* Under 2,5 τα 4/6 τελευταία, 4/6 ήταν και τα G/G.

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΜΕΧΕΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Διασυρμός με 4-0 από την Γκενκ εκτός. Δέχτηκε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο από Μπα (16’), Χέινεν (41’), Ελ Κανούς (73’) και Ελ Χαντί (90’+1) σε μια κακή μέρα για τον γκολκίπερ Κόουκε.

Με μόλις έναν βαθμό στα πέντε τελευταία, αναμενόμενο ήταν να βρεθεί στην τελευταία τετράδα και να βλέπει κατάματα τα πλέι άουτ. Στο ματς μπήκε μόνο στην αρχή της επανάληψης, όταν το σκορ ήταν ήδη 2-0 για την Γκενκ, αντί να μειώσει δέχτηκε τρίτο και εκεί ήρθε η κατάρρευση.

Αρχίζει να ανησυχεί για την εικόνα της ομάδας του ο κόουτς Ντεφούρ, “η κατάσταση είναι σοβαρή πλέον, πρέπει να αρχίσουμε να παίρνουμε βαθμούς” ανέφερε. Για τη θέση του προς το παρόν δεν ανησυχεί, είναι πολύ αγαπητός στο κοινό της ομάδας για να κινδυνεύσει τόσο εύκολα.

Αμφίβολος ο μέσος και αρχηγός της ομάδας Σχοφς, επέστρεψε στις προπονήσεις ο Κονατέ.

Μέχελεν Στατιστικά

* Στα 4 τελευταία μετράει 3 over 2,5, τα 2 σε συνδυασμό με G/G.

* Στα 4 πιο πρόσφατα εντός έχει χάσει μόνο 1, ωστόσο τρέχει μίνι σερί με 2 μακριά από τη νίκη.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΡΚΛ ΜΠΡΙΖ

Προηγούμενο ματς: Νίκη με 2-0 επί της Γάνδης εντός έδρας. Αμφότερα τα γκολ στην επανάληψη, το 1-0 στην αρχή από τον Λόπες (46’), το 2-0 από τον Ντένκι (90’+7). Στο 76’ η Γάνδη έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του χαφ Γκάντελμαν.

Δεύτερο σερί τρίποντο, η διακοπή δεν την επηρέασε καθόλου και μετά τη Λέουβεν λύγισε και την ανώτερη από πλευράς ρόστερ, Γάνδη. Αποτελεσματική στην επανάληψη που πάτησε πολύ καλύτερα, σε αντίθεση με την αντίπαλο η οποία στο δικό της πρώτο ημίχρονο δεν σκόραρε, είχε την ευτυχία να βρίσκονται τα δυνατά της “χαρτιά” όπως ο φορ Ντένκι σε πολύ καλή φόρμα.

Σε μεγάλη ευφορία όλοι στο σύλλογο, θέλουν θετικό αποτέλεσμα και στο Μέχελεν για πολλούς λόγους. Μεταξύ αυτών και για να πάνε στο ντέρμπι της πόλης με την Κλαμπ Μπριζ που ακολουθεί, έχοντας αυτό το προβάδισμα δύο βαθμών στη βαθμολογία, αν όχι και περισσότερων.