ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ ΤΑΟΥΝ - ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΤΑΟΥΝ Προγνωστικά

2η Αγωνιστική

ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ

Αν και άξιζε κάτι περισσότερο κόντρα στη Σουίντον, η Μάκλσφιλντ ηττήθηκε με 3-2 στην πρεμιέρα, επιστρέφοντας με άδεια χέρια στην έδρα της. Κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί στο 46′ με τον Άρθουρ, δυο λεπτά αργότερα όμως ήρθε η ισοφάριση. Στο 55′ και πάλι ο Άρθουρ έδωσε το προβάδισμα στη Μάκλσφιλντ, η οποία στις καθυστερήσεις του αγώνα τα… έχασε, υπέπεσε σε τραγικά αμυντικά λάθη, με τη Σουίντον με δυο εύστοχα πέναλτι να ολοκληρώνει την ανατροπή.

Πλήρωσε ακριβά τα πολλά λάθη της άμυνας της και υποδέχεται σήμερα την Γκρίμσμπι, θέλοντας να διασκεδάσει τις εντυπώσεις. Το συγκρότημα του Γιατς κατέκτησε πέρσι το πρωτάθλημα στη National league, επέστρεψε στη Λιγκ2 έπειτα από έξι χρόνια, με την παραμονή σε αυτή να είναι ο Νο1 στόχος του. Αποκτήθηκε ο έμπειρος μέσος Πίτερ Βινσέντι, τη στιγμή που εκτός παραμένει ο τραυματίας Ντάρελ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-2 από τη Σουίντον γνώρισε η Μάκλσφιλντ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Under 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Ντροπιαστική ήττα με 1-4 από τη Φόρεστ Γκριν γνώρισε στην πρεμιέρα η Γκρίμσμπι. Κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί στο 30′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρόους, η εικόνα της ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτική, με τη Φόρεστ Γκριν να κάνει εύκολα την ανατροπή. Εφιαλτικό ξεκίνημα για το συγκρότημα του Τζόλεϊ, που θέλει σήμερα να “ξεπλύνει” την ντροπή. Φυσικά με το “καλημέρα” ξύπνησαν μνήμες της περσινής κάκιστης σεζόν, που βρήκε την Γκρίμσμπι μόλις στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη και ελπίζει φέτος σε κάτι καλύτερο. Ετοιμάζει αρκετές αλλαγές ο τεχνικός Τζόλεϊ, τη στιγμή που δεν υπολογίζει στους τραυματίες Γουάιτχαουζ και Κάρντγουελ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-4 από τη Φόρεστ Γκριν γνώρισε η Γκρίμσμπι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: n/g τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).