*6η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Σίδνεϊ – Μακάρθουρ 0-1

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει φέτος και για το κύπελλο, αλλά στο γήπεδό του Σίδνεϊ, φέρνοντας 0-0 στην κανονική διάρκεια του αγώνα, με το Σίδνεϊ να κερδίζει στην παράταση με 2-0.

*Το Σίδνεϊ έχει κερδίσει στην μοναδική του επίσκεψη σε αυτό το γήπεδο με 0-1.

ΜΑΚΑΡΘΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μακάρθουρ κέρδισε και τους Νιουκάστλ Τζετς με 2-1, πετυχαίνοντας το με εντυπωσιακό τρόπο, αφού όχι απλά έκανε ανατροπή, την κατάφερε παίζοντας με παίκτη λιγότερο! Και αυτό δείχνει θέληση, χαρακτήρα, αλλά και ρέντα. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη της σε εφτά παιχνίδια, αν και η μία από τις ομάδες που δεν έχει κερδίσει είναι η σημερινή της αντίπαλος.

Στη δεύτερη χρονιά της στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα, τα πηγαίνει ακόμη καλύτερα απ’ ότι το έκανε στην πρώτη! Είναι η μοναδική αήττητη ομάδα της κατηγορίας, ούσα πρωτοπόρος, αν και είναι σε απόσταση βολής από δύο ομάδες πίσω της, στο +2 και στο +3 αντίστοιχα.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Μουτς που χτύπησε στην πρεμιέρα, ενώ τραυματίας είναι ο μέσος Νταβίγια και τιμωρημένος είναι ο γκολκίπερ Κούρτο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μακάρθουρ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας τους Νιουκάστλ Τζετς, όχι απλά με ανατροπή, αλλά πετυχαίνοντας την με 10 παίκτες! Εμεινε μόλις στο 18ο λεπτό με παίκτη λιγότερο και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Μικελτάτζε στο 38’. Όμως ισοφάρισε με τον Ντα Σίλβα στο 48ο λεπτό και αφού γλίτωσε από το να δεχθεί δεύτερο γκολ σε μία μεγάλη φάση της αντιπάλου της, πήρε τη νίκη με τέρμα του Μέρεντιθ στο 84’.

Μακάρθουρ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί αγώνες με 2-3 γκολ (δες το στην bet365)

*Εχει 5/7 under 2,5 στη σεζόν, 4/5 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΣΙΔΝΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το Σίδνεϊ δεν έπαιξε εντός με την Μπρισμπέιν Ρόαρ για το κύπελλο και τα προημιτελικά, λόγω των προβλημάτων με τον κορωνοϊό. Στον τελευταίο του αγώνα επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Γουέλινγκτον Φίνιξ, πετυχαίνοντας μόλις την δεύτερη φετινή της νίκη σε 90λεπτο, πρώτη στο πρωτάθλημα.

Ταυτόχρονα ήταν η πρώτη της στο γήπεδό της φέτος, αλλά το ξεκίνημα της στη σεζόν δεν είναι τόσο καλό, καθώς βρίσκεται στην έβδομη θέση, ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, μία εκ των οποίων είναι εντός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Ζούλο, Ο’ Τουλ, οι μέσοι Τζουβέλα, Μπράταν και ο επιθετικός Μπαρμπαρούσης, με κανέναν τους πάντως να μην έχει αγωνιστεί φέτος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Το Σίδνεϊ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γουέλινγκτον Φίνιξ ανοίγοντας το σκορ με τον Καμσόνγκα στο 19’, πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Λε Φοντρ στο 57’, με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Γουέιν στο 83ο λεπτό.