*26η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Σίδνεϊ – Μακάρθουρ 0-2

*Το Σίδνεϊ έχει 3/3 νίκες στην έδρα της Μακάρθουρ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΑΚΑΡΘΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Η Μακάρθουρ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ, χάρη στον τερματοφύλακα της που απέκρουσε πέναλτι του Ιρακουντούρα στο 97’! Νωρίτερα είχε καταφέρει να πάρει προβάδισμα, παρόλο που δέχθηκε γκολ από τον Ιρανκουντούρα στο 20ο λεπτό και έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 73’! Με 10 παίκτες, ισοφάρισε στο 84’ με τον Πιόλ και προηγήθηκε στο 88’ με τον Σμιθ.

Η Μακάρθουρ κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ, κερδίζοντας ξανά έπειτα από δύο σερί ήττες!

Αλλά τώρα τελευταία έχει πολλά προβλήματα κυρίως στο γήπεδό της, εκεί που έχει μόνο μία νίκη και τρεις ήττες στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις της.

Είναι πάντα στην πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου. Και παραμένει στην 5η θέση και ακόμη και σε περίπτωση ήττας, θα βρίσκεται εκεί.

Και είναι στο +5 από την έβδομη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά, έχοντας μία μικρή απόσταση ασφαλείας.

Μακάρθουρ Στατιστικά

*15/19 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*13/15 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΙΔΝΕΪ

Προηγούμενο ματς: Το Σίδνεϊ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γουέστερν Σίδνεϊ στο μεγάλο ντέρμπι της πόλης, με γκολ που πέτυχε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κουχάρσκι! Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον Φάμπιο Γκόμες στο 62’, αφού είχε γλιτώσει σε δύο φάσεις από τα δοκάρια της, ενώ ισοφαρίστηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σάπσφορντ!

Το Σίδνεϊ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Γουέστερν Σίδνεϊ στο μεγάλο ντέρμπι της πόλης. Αλλά μακριά από την έδρα της έχει δύο ήττες και μία ισοπαλία στους τρεις τελευταίος αγώνες του.

Με την τελευταία του νίκη ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο αλλά έχοντας μία νίκη περισσότερη, υπερτερώντας στην ισοβαθμία.