*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σεντ Τζόνστον-Μάδεργουελ 2-2.

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρος Κάουντι, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μάρεϊ στο 2’ και το 2-0 ο Ντάντα στο 18’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Πούρινγκτον στο 56’.

Ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα για τη Μάδεργουελ. Δημιούργησε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί καμία ώστε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αντιθέτως οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη «σφράγισαν» το τρίποντο με ένα ακόμη τέρμα.

Βελτίωση πρέπει να δείξει στο σημερινό παιχνίδι, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει αρκετά προβλήματα να λύσει στα μετόπισθεν, καθώς δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία. Μεσοεπιθετικά είναι αποτελεσματική, σκοράροντας στις περισσότερες αναμετρήσεις, όμως αυτό δεν της έχει δώσει παραπάνω θετικά αποτελέσματα από αυτά που απέσπασε. Απέτυχε να αποσπάσει τρίποντο στις τελευταίες έξι αγωνιστικές μπροστά στο κοινό της, μετρώντας μόλις δύο ισοπαλίες.

Μάδεργουελ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σεντ Μίρεν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κέιν στο 90+6’.

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη για τη Σεντ Τζόνστον. Παρά την πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να κρατήσει τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της, ενώ στις καθυστερήσεις εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνά τους, πετυχαίνοντας το γκολ που της χάρισε ένα άκρως σημαντικό τρίποντο.

Από σημαντικό αποτέλεσμα προέρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας ιδανικά να διπλασιάσει τις νίκες της. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, δεν πτοήθηκε από τις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Χαρτς (1-0) και Σέλτικ (1-3), όμως στις εξόδους της είναι τρομερά ασταθής, μην έχοντας αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα πλαίσια του πρωταθλήματος από την αρχή της σεζόν. Δεν κατάφερε να βρει δίχτυα σε καμία από αυτές, ενώ μόλις σε δύο κράτησε ανέπαφη την εστία της.