34η Αγωνιστική

Πρώτος γύρος: Νιούπορτ Κάουντι – ΜΚ Ντονς 0-1

ΜΚ ΝΤΟΝΣ

Πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-3 κατάφερε να επικρατήσει της Καρλάιλ την προηγούμενη αγωνιστική η ΜΚ Ντονς. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 11′ με τον ΜακΓκράντλς, ένα λάθος της άμυνας της τρία λεπτά αργότερα έδωσε την ευκαιρία στην Καρλάιλ να ισοφαρίσει με πέναλτι. Ανέβασαν στροφές οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν σαφές προβάδισμα με τέρματα των Χέσκεθ (69′) και Άγκαρντ (77′). Στο 90′ η Καρλάιλ διαμόρφωσε το τελικό 2-3. Ακόμη ένα σημαντικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Τισντέιλ που σημείωσε έτσι τη δεύτερη διαδοχική της νίκη, καθώς προηγήθηκε αυτή επί της Νιούπορτ Κάουντι. Σκαρφάλωσε στην 4η θέση και μείωσε τη διαφορά της στο -2 από την πρώτη τριάδα και θέλει να δώσει συνέχεια, προκειμένου να διατηρηθεί ζωντανή στη μάχη της απευθείας ανόδου. Στο αγωνιστικό κομμάτι εκτός παραμένουν οι τραυματίες Γουίλιαμς και Τέιλορ.

Προηγούμενο ματς: Με 2-3 επικράτησε της Καρλάιλ η ΜΚ Ντονς την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).

Το ΜΚ Ντονς – Νιούπορτ Κάουντι στην Interwetten

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΚΑΟΥΝΤΙ

Πάνω στην ουραγό Νοτς Κάουντι ξέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική η Νιούπορτ Κάουντι, που διέλυσε με 4-1 την αντίπαλο της εκτός έδρας. Επέβαλε από την αρχή το ρυθμό της και πήρε προβάδισμα μόλις στο 9′ με τον Φράνκς. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς ισοφάρισαν ένα λεπτό αργότερα, στη συνέχεια ωστόσο ο Ματ με δυο τέρματα στο 15′ και στο 33′ έκανε το 3-1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το τελικό 4-1 με τον Άμοντ. Άφησε στην άκρη την ήττα από την ΜΚ Ντονς η Νιούπορτ, που δεν έχει καταφέρει ωστόσο να βρει ρυθμό, εμφανίζοντας πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της. Βρίσκεται στο -6 από την πρώτη επτάδα, δύσκολα μπορεί να ελπίζει σε συμμετοχή στα πλέι οφ με ανάλογη συνέχεια. Δεν πείθει μακριά από την έδρα της, μετρά μια νίκη στις 11 τελευταίες εξόδους της (1-2-8). Τεστ ετοιμότητας θα περάσει ο μέσος Λάνταμπι, τη στιγμή που δεν αναφέρθηκαν άλλα προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Με 1-4 επικράτησε της Νοτς Κάουντι η Νιούπορτ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.