*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κέμπριτζ-Μίλτον Κέινς Ντονς 1-0.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΙΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πορτ Βέιλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Ντόνελι στο 22’.

Κακή εμφάνιση και ακόμα μία ήττα για τη Μίλτον Κέινς Ντονς. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία, αποτυγχάνοντας να βρει δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, στην οποία και υπέκυψε πολύ εύκολα από το πρώτο ημίχρονο.

Πολύ σημαντική αναμέτρηση η σημερινή για κείνη, καθώς μπορεί με θετικό αποτέλεσμα να βρεθεί μια ανάσα από την έξοδό της από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας μάλιστα και το πλεονέκτημα έδρας. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά προβλήματα που έχει η αντίπαλός της στο αμυντικό της κομμάτι, αλλά παράλληλα θα πρέπει να προσέξει εξίσου την αμυντική της προσέγγιση, αφού κι εκείνη με τη σειρά της δέχεται το ίδιο εύκολα γκολ.

Μίλτον Κέινς Ντονς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μόρκαμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Λάνκεστερ στο 14’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Στόκτον στο 45+2’.

Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Κέμπριτζ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, όμως αμυντικά αδράνησε, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη όσο κι αν πίεσε, δεν μπόρεσε να βρει ξανά δίχτυα, με το σκορ να μένει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αδιαμφησβήτητα μια από τις πιο σημαντικές αναμετρήσεις της σεζόν η σημερινή, καθώς μετά την αποτυχία της να αποσπάσει τρίποντο τις προηγούμενες αγωνιστικές, οι πιθανότητές της για παραμονή έχουν λιγοστέψει επικίνδυνα. Είναι υποχρεωμένη να ψάξει το γκολ που θα της δώσει περισσότερες πιθανότητες για θετικό αποτέλεσμα, όμως τα πολλά θέματα που βγάζει στο αμυντικό της κομμάτι αναμένεται να της δημιουργήσουν για ακόμα μία φορά προβλήματα.