*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Έξετερ-Μίλτον Κέινς Ντονς 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΙΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σριούσμπερι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σκόραρε ο Μπάιλις στο 89’.

Ήττα για τη Μίλτον Κέινς Ντονς παρά την καλή εικόνα που έδειξε στο ματς. Φάνηκε να έχει τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία, αφού βρήκε μπροστά της μια καλά οργανωμένη άμυνα. Στο δικό της αμυντικό κομμάτι δεν πιέστηκε ιδιαίτερα, όμως οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια στα τελευταία λεπτά, «κλέβοντας» ουσιαστικά το τρίποντο.

Ακόμα μία πολύ σημαντική αναμέτρηση βρίσκεται προ των πυλών και είναι υποχρεωμένη να πάρει θετικό αποτέλεσμα μετά την αποτυχία της την περασμένη αγωνιστική. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, είναι φανερό και από τα αποτελέσματά της, καθώς και από το γεγονός ότι δυσκολεύεται σε μεγάλο βαθμό να βρει δίχτυα. Αμυντικά έχει αστάθειες, οι οποίες γίνονται σχεδόν μόνιμα εκμεταλλεύσιμες από τις αντίπαλες ομάδες, με αποτέλεσμα να έρχεται συνεχώς σε δύσκολη θέση.

Μίλτον Κέινς Ντονς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πόρτσμουθ, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πακ στο 57’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μορέλ στο 74’.

Ένα καλό ημίχρονο δεν ήταν αρκετό για να δώσει θετικό αποτέλεσμα στην Έξετερ. Μπήκε δυνατά στο ματς και κυριάρχησε στο πρώτο μέρος, όμως δεν ήταν αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, μένοντας στο μηδέν. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και ταυτόχρονα αποτελεσματικότεροι, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα σε δύο περιπτώσεις, την ώρα που εκείνη δεν μπόρεσε να απειλήσει καθόλου.

Να αφήσει πίσω την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής δίνοντας σήμερα μάχη για να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα είναι ο στόχος, παραμένοντας έτσι στο πάνω μισό του βαθμολογικού πίνακα. Πάνω που φαινόταν να βρίσκει ρυθμό αποσπώντας δύο σερί νίκες, η άμυνά της, αλλά και η αναποτελεσματικότητά της μεσοεπιθετικά δεν της επέτρεψαν να δώσει συνέχεια στο σερί αυτό. Είναι μαχητική και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο, παρά το γεγονός ότι είναι νεοφώτιστη, με μεγάλο της όπλο την επιθετική της γραμμή.