*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Κάρντιφ-Λούτον 1-2.

ΛΟΥΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γκρίμσμπι με σκορ 2-2, στα πλαίσια της φάσης των «32» του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χολόχαν στο 43’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αντεμπάγιο στο 49’ με πέναλτι και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κλαρκ στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλίφτον στο 67’.

Μέτρια εμφάνιση για τη Λούτον και αποτυχία πρόκρισης στο εντός έδρας παιχνίδι κυπέλλου. Είχε μεν πολλές ευκαιρίες, αλλά βρήκε λίγες φορές στόχο, σκοράροντας παρ’ όλα αυτά σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά παραμέλησε αρκετά τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να το εκμεταλλευτούν, βρίσκοντας δίχτυα και στα δύο ημίχρονα.

Συνέχεια με νίκη στο πρωτάθλημα θέλει να δώσει σήμερα και έχει την ευκαιρία να το πετύχει, βρίσκοντας μπροστά της την κακή αμυντικά Κάρντιφ. Δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι για κείνη, έχει δείξει σε πολλές περιπτώσεις πόσο επικίνδυνη είναι όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της και αυτό μπορεί να της δώσει μεγάλη ώθηση ώστε να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Παραγωγική σε ότι αφορά τις ευκαιρίες και αποτελεσματική στα τελειώματα αυτών, «τρέχοντας» ένα σερί σκοραρίσματος που έχει φτάσει πλέον τους δέκα αγώνες.

Λούτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπράντσο στο 26’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς θετικό αποτέλεσμα για την Κάρντιφ. Παρά το γεγονός ότι είχε πολλές ευκαιρίες, ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική της προσπάθεια, ενώ παράλληλα βρήκε μπροστά της μια καλά οργανωμένη άμυνα, την οποία δεν κατάφερε να διαπεράσει. Στο αμυντικό της κομμάτι δέχθηκε εξίσου πίεση, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, βρίσκοντας δίχτυα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει πολλές αδυναμίες αμυντικά, τις οποίες πληρώνει συνεχώς, με αποτέλεσμα να μην έχει καταφέρει να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα από τις αρχές Νοεμβρίου. Είναι επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, μπορεί να δυσκολέψει οποιονδήποτε αντίπαλο βρίσκοντας δίχτυα, αλλά αυτό δεν της είναι αρκετό για να μπορέσει να επιστρέψεις στις νίκες. Σε πολύ δύσκολη θέση βαθμολογικά, μόλις στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας μάλιστα και μία αγωνιστική παραπάνω από τις περισσότερες ομάδες που βρίσκονται σε αυτή.