*Δεν έχει σημειωθεί άσος σε 2 αναμετρήσεις μεταξύ τους στην ιστορία τους.

*Μετρούν 2/2 ματς με under 2.5 γκολ στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λουντογκόρετς είναι γνωστό ότι εντός συνόρων είναι πολύ δυνατή και δεν προκαλεί έκπληξη η ευρείας έκτασης νίκη που σημείωσε εναντίον της Τσέρσκο Σέλο (4-0) εντός έδρας. Για την ακρίβεια δεν είχε τόσο εύκολο έργο στο πρώτο μέρος καθώς έμεινε στο μηδέν, όμως από τη στιγμή που πέτυχε το πρώτο τέρμα δε δυσκολεύτηκε να “καθαρίσει” τους τρεις βαθμούς. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πλαίσιο του πρωταθλήματος και τέταρτη στα πρόσφατα πέντε ματς. Βρίσκεται στην κορυφή της κατάταξης, με δύο πόντους περισσότερους από τη δεύτερη θέση.

Όσον αφορά την πορεία της στο Γιουρόπα Λιγκ δεν έχει σημειώσει νίκη και πρέπει να εκμεταλλευτεί την έδρα της για να μπορέσει να διεκδικήσει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Στην πρεμιέρα των ομίλων απέσπασε ισοπαλία στη Δανία με αντίπαλο τη Μίντιλαντ, ενώ για τη δεύτερη αγωνιστική, έχασε εντός έδρας από τον Ερυθρό Αστέρα με σκορ 0-1. Στο αγωνιστικό σκέλος ενόψει της τρίτης αγωνιστικής, δεν είναι διαθέσιμος ο Βάντερσον λόγω τραυματισμού. Λείπουν επίσης, οι Ιγίνιο Μαρίν, Σισίνιο και Κάουλι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 4-0 εντός έδρας της Τσάρσκο Σέλο, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος δε σημειώθηκε γκολ, όμως στο 56’ ο Ζοσουέ Σα σκόραρε για το 1-0 και στο 66’ ο Σωτηρίου έκανε το 2-0. Στο 78’ ο Άλεξ Σαντάνα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 87’ ο Ντεσπόντοφ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Λουντογκόρετς Στατιστικά

*3/5 ματς με G/G (δες το στη bwin)

*4/5 αναμετρήσεις είχαν over 3.5

*Δέχεται γκολ σε 5/10 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΡΑΓΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπράγκα είναι σε καλό μομέντουμ παρά το γεγονός ότι δεν έχει καταφέρει να σημειώσει διαδοχικές νίκες στις διοργανώσεις που συμμετέχει. Επέστρεψε από τη διακοπή των εθνικών ομάδων, με εύκολη νίκη εναντίον της… άσημης Μοϊτένσε (0-5) για το θεσμό του Κυπέλλου. Σκόραρε στο φινάλε του ημιχρόνου και στο δεύτερο μέρος το έργο της ήταν πολύ πιο εύκολο. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε εγχώριες διοργανώσεις και Γιουρόπα Λιγκ. Δεν είναι ομάδα που θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα στην Πορτογαλία, όμως έχει ως στόχο ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Όσον αφορά την πορεία της στο Γιουρόπα Λιγκ, δεν ξεκίνησε ιδανικά, αφού έχασε στη Σερβία από τον Ερυθρό Αστέρα στις λεπτομέρειες, με σκορ 2-1, όμως “ρέφαρε” με την εντός έδρας επιτυχία εναντίον της Μίντιλαντ για τη δεύτερη αγωνιστική. Γενικότερα δείχνει να είναι ευάλωτη στα μετόπισθεν, όμως έχει το εύκολο γκολ. Ο κόουτς Ζοάο Ολιβέιρα είναι στην ευχάριστη θέση να μην αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 0-5 εκτός έδρας της Μοϊτένσε στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Στο 40’ ο Μάριο Γκονθάλεθ σκόραρε για το 0-1 του ημιχρόνου. Στο 54’ ο Μπρούνο Ροντρίγκες έκανε το 0-2, στο 81’ ο Ρόγκερ Φερνάντες το 0-3. Ο Βίτορ Ολιβέιρα με δύο τέρματα στο 83’ και στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.