*Φάση ομίλων – 6η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

*Αδιάφορη βαθμολογικά αναμέτρηση, καθώς οι δυο ομάδες έχουν αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

*Με εξαίρεση το μεταξύ τους ματς στον πρώτο γύρο, η Λουντογκόρετς δεν έχει αντιμετωπίσει ξανά ομάδες από την Αυστρία. Αντίστοιχα, ούτε η Λίντσερ έχει αγωνιστεί στο παρελθόν κόντρα σε ομάδες από τη Βουλγαρία.

*Στον πρώτο γύρο: Λίντσερ – Λουντογκόρετς 4-3

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Λουντογκόρετς, μετά και την ήττα από την Αντβέρπ (3-1 εκτός), την περασμένη εβδομάδα. Την Κυριακή, η ομάδα του Στάνισλαβ Γκέντσεφ φιλοξενήθηκε από τη Σλάβιας Σόφιας, για το πρωτάθλημα της Βουλγαρίας, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Ήταν με διαφορά καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε σε μια δίκαιη νίκη, που τη διατηρεί μόνη πρώτη στην κατάταξη. Είναι στο +2 από τη δεύτερη Λοκομοτίβ Πλόβντιβ και με δυο παιχνίδια λιγότερα.

Απογοητευτική η παρουσία της στο φετινό Γιουρόπα Λιγκ, όπου σε πέντε αναμετρήσεις μέχρι τώρα, υπέστη ισάριθμες ήττες, οπότε και με μηδέν βαθμούς, είναι στην τελευταία θέση, έχοντας αποκλειστεί ήδη από τη συνέχεια. Θέλει να φύγει ωστόσο με ψηλά το κεφάλι. Στα πέντε τελευταία εντός της, έχει δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις.

“Σε κάθε παιχνίδι κάνουμε πολύ απλά λάθη, κυρίως στην άμυνα. Αυτό δίνει την ευκαιρία στον κάθε αντίπαλο να πάρει προβάδισμα, αφήνοντας μας πίσω στο σκορ. Τώρα πρέπει το αλλάξουμε αυτό και να είμαστε αυτοί που θα προηγηθούν στο σκορ”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο κόουτς Γκέντσεφ. Δεν υπολογίζονται τόσο ο τραυματίας Άντον Νεντιάλγκοφ (ΑΜ 20/0), όσο και ο τιμωρημένος Ντράγκος Γκριγκόρε (ΑΜ 11/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Σλάβια Σόφιας, για το πρωτάθλημα. Πήρε το προβάδισμα στο 65ο λεπτό με τον Κεσέσου, ενώ στο 82ο Άλεξ Σαντάνα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Λουντογκόρετς Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Betshop)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΛΙΝΤΣΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Λίντσερ, στο οποίο και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, η ομάδα του Ντόμινικ Ταλχάμερ υποδέχθηκε τη Ριντ, για το πρωτάθλημα της Αυστρίας, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-0. Ήταν με διαφορά καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε σε μια δίκαιη νίκη. Με 23 βαθμούς είναι στην πρώτη θέση, στο +1 από τη δεύτερη Σάλτσμπουργκ.

Η πορεία της στο φετινό Γιουρόπα Λιγκ δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή, καθώς μετά από πέντε αναμετρήσεις έχει συγκεντρώσει επτά βαθμούς, μετρώντας χαρακτηριστικά δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη εβδομάδα, αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την Τότεναμ, εντός. Σταθερά στην τρίτη θέση, έχοντας αποκλειστεί ήδη. Αήττητη στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της, πανηγυρίζοντας δυο διπλά.

“Έχουμε αποκλειστεί ήδη, όμως έχουμε κάνει αρκετά για να φτάσουμε ως εδώ και θέλουμε απλά να πούμε αντίο στην Ευρώπη, όπως μας αξίζει”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο κόουτς Ταλχάμερ. Νοκ άουτ είναι οι τραυματίες Πέτερ Μίχορλ (ΜΕ 19/4) και Μαμουντού Καραμοκό (ΕΠ 3/2). Στην Αυστρία παρέμεινε o αρχηγός Γκέρνοτ Τράουνερ (ΑΜ 17/3), καθώς γεννάει η γυναίκα του. Χρόνο συμμετοχής αναμένεται να πάρει ο Χουσεΐν Μπάλιτς (ΕΠ), που επέστρεψε από τραυματισμό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Ριντ, για το πρωτάθλημα. Πήρε το προβάδισμα στο 22ο λεπτό με τον Γκοϊγκίνγκερ, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Έγκεσταϊν έκανε δυο τα τέρματά της. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ράιτερ, τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε.