*14η αγωνιστική

* 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν over 2.5.

*goal/goal  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΛΟΣ ΜΙΓΙΟΝΑΡΙΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στην Ατλέτικο Τζούνιορ, το γκολ που έκρινε την αναμέτρησης πέτυχε για τους φιλοξενούμενους ο Βαλέντσια στο 94΄.

Επιστροφή στις νίκες για τους εκατομμυριούχους μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-1 απέναντι στην Όνσε Κάλντας. Αντιμετώπισε την Τζούνιορ εκτός και πήρε μεγάλη νίκη με 0-1 στο φινάλε, χωρίς να είναι καλύτερη και να εντυπωσιάσει πάντως, σε ένα παιχνίδι που τουλάχιστον έπρεπε να λήξει ισόπαλο. Στο πρώτο μέρος  η Τζούνιορ πήρε τον έλεγχο του αγώνα, και δημιούργησε αρκετά προβλήματα στην άμυνα της Μιγιονάριος η οποία άντεξε και δεν δέχτηκε κάποιο γκολ. Η πίεση στο δεύτερο ημίχρονο από τους γηπεδούχους ήταν ακόμα πιο πιεστική αλλά οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν αρκετά τυχεροί και εν τέλει στο 94ο λεπτό έπειτα από κόντρα επίθεση κατάφερε να φτάσει στο γκολ της νίκης με τον Βαλέντσια. Τετάρτη είναι ο πρώτος από τους δύο τελικούς Κυπέλλου κόντρα στην Τζούνιορ. Εκτός ο Λίνας λόγω εθνικής Κολομβίας, συνεχίζουν τραυματίες οι Σέλις,Ροσάλες και Βάργας. Τιμωρημένος ακόμα ο γκολκίπερ Μοντέρο.

Λος Μιγιονάριος Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ.

ΑΜΕΡΙΚΑ ΝΤΕ ΚΑΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με 0-0 εντός έδρας κόντρα στην Ντεπόρτες Τολίμα.

Μετά την νίκη με 2-0 κόντρα στην Πατριότας εντός έδρας, ήταν καλύτερη και δικαιούταν την νίκη απέναντι στην Τολίμα, παρά τις αρκετές χαμένες ευκαιρίες και φάσεις δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και μοιραία κόλλησε στο 0-0. Από νωρίς στο παιχνίδι βρήκε  μια  Τολίμα με ξεκάθαρο αμυντικό πλάνο και φιλοσοφικά , το εκμεταλλεύτηκε αυτό αρκετά η Αμέρικα κερδίζοντας χώρους στο γήπεδο και προκαλώντας προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα ωστόσο χωρίς να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο επίσης είχαμε μια αντιγραφή του 1ου μέρους αλλά αυτή τη φορά όμως κατάφερε να φτάσει σε πιο καθαρές φάσεις μπροστά στην εστία της Τολίμα, ωστόσο και πάλι βρήκε απέναντι τον γκολκίπερ Κουέστα που βρέθηκε σε τρομερή βραδιά και δεν επέτρεψε την εστία της Τολίμα να παραβιαστεί. Εκτός λόγω της Εθνική Βενεζουέλας ο γκολκίπερ Γκρατερόλ, συμπλήρωσε κάρτες ο  Πορτίγια. Εκτός  οι τραυματίες  Τόρες, Φαλκέ και Μικόλτα.