* Φάση των «32» του Κυπέλλου των ΗΠΑ. Τα παιχνίδια είναι νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και – αν χρειαστεί – η διαδικασία των πέναλτι.

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ (A’)

Από δύο σερί νίκες προέρχεται η Λος Άντζελες σε όλες τις διοργανώσεις. Πιο συγκεκριμένα, το συγκρότημα του Μπράντλεϊ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Φρένσο (2-0 εντός έδρας) και Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς (4-3 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία στις 10 του μηνός οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Καζαϊσβίλι στο 11’, προτού οι φιλοξενούμενοι ανατρέψουν τα δεδομένα με τα γκολ των Ντιομαντέ (15’) και Μπεϊτασούρ (19’).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βοντολόφσκι σκόραρε δύο φορές (52’, 63’) δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσαν με τα γκολ τους οι Ντιομαντέ (90’) και Μπραγκάντσα (90+7’). Αξίζει να σημειώσουμε πως η Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Παρτίντα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Προηγούμενο ματς: Η Λος Άντζελες επικράτησε εκτός έδρας με 4-3 της Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε GG στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της Λος Άντζελες σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Sportingbet)

Το Λος Άντζελες – Σακραμέντο Ριπάμπλικ παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΣΑΚΡΑΜΕΝΤΟ ΡΙΠΑΜΠΛΙΚ (B’)

Μετά από τέσσερις αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, στις οποίες σημείωσε τρεις νίκες (σ.σ. η μία στην παράταση) και μία ισοπαλία, η Σακραμέντο Ριπάμπλικ επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα την προηγούμενη βδομάδα. Πιο συγκεκριμένα, το συγκρότημα του Έλιοτ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σαν Αντόνιο, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ελιζόντο, δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Σακραμέντο Ριπάμπλικ σε όλες τις διοργανώσεις σημείωσε τέσσερις νίκες και δύο ήττες. Στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ παράλληλα σημειώθηκε NG.

Προηγούμενο ματς: Η Σακραμέντο Ριπάμπλικ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Σαν Αντόνιο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της Σακραμέντο Ριπάμπλικ σε όλες τις διοργανώσεις.