*Χωρίς ισοπαλία σε έξι ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, τέσσερις νίκες για τη Νέα Υόρκη, δύο για τους Γκάλαξι.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση επικράτηση 4-2 επί του Κάνσας. Το 1-0 ο Γιόβελιτς στο 40’, το 2-0 ήρθε στο 54’ απ’ τον Πεκ. Μείωσε το Κάνσας στο 66’, το 3-1 ήρθε στο 75’. Μείωσε ξανά το Κάνσας στο 81’, το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους οι Γκάλαξι το Σάββατο, πήραν νίκη 4-2 επί του Κολοράντο. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, το γκολ ήρθε για τους Γκάλαξι λίγο πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος το Κάνσας ήταν πιο επιθετικό, πίεσε τον αντίπαλο, αλλά οι Γκάλαξι ήταν πιο αποτελεσματικοί, έβγαλαν λίγες φάσεις, αλλά είχαν ευστοχία, σκόραραν τρεις φορές και έφτασαν στο 4-2. Ήταν η τρίτη νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (3-0-1), μοναδική ήττα σ’ αυτή τη σειρά αγώνων το 2-1 απ’ το Σικάγο. Μετρά ρεκόρ 4-4-2 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 3η θέση της Δύσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 13/18 Over 2.5.

*Έρχεται από 14/18 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 κόντρα στο Κολόμπους. Το 1-0 ο Οχέδα στο 44’, το 1-1 ήρθε στο 48’ απ’ τον Ραμίρες, το 1-2 έκανε ο Φάρσι στο 53’. Το 1-3 έκανε ο Ερνάντες στο 65’ με πέναλτι, το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 86’ για τη Νέα Υόρκη Σίτι. Με δέκα παίκτες απ’ το 39’ η Νέα Υόρκη Σίτι.

Σοκαριστική εντός έδρας ήττα το Σάββατο για τη Νέα Υόρκη Σίτι, δεν κατάφερε να πάρει ούτε την ισοπαλία κόντρα στο Κολόμπους. Προηγήθηκε στο 44’, παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο απ’ το 39’. Στο δεύτερο μέρος το Κολόμπους πίεσε πάρα πολύ, ισοφάρισε άμεσα και μετά από πέντε λεπτά έκανε το 1-2! Στο 65’ ήρθε το 1-3 και έδωσε οριστικό προβάδισμα στο Κολόμπους, που είδε απλά τη Νέα Υόρκη να μειώνει στο φινάλε. Δίκαιο αποτέλεσμα. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από πέντε διαδοχικές νίκες, μετρά ρεκόρ 8-0-2 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 4η θέση της Ανατολής.