*Το ντέρμπι του Λος Άντζελες.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον του Χιούστον, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ερέρα στο 35’ και το 2-0 ο Μπασί με πέναλτι στο 65’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπασί με δεύτερο προσωπικό του γκολ, εκμεταλλευόμενος και την αποβολή του Κάσερες για τους γηπεδούχους στο 63’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και μία ακόμη ήττα για τη Λος Άντζελες Γκάλαξι. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν ως το τελευταίο σφύριγμα. Η άμυνά της είχε πολλά προβλήματα για ακόμα μία φορά, με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Το πρώτο της τρίποντο στη φετινή σεζόν θέλει να αποσπάσει σήμερα, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας και φιλοξενώντας τη μεγάλη της αντίπαλο. Μπορεί να μην βρίσκεται σε καλή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά τα ντέρμπι έχουν τον δικό τους τρόπο να τονώνουν το ηθικό των παικτών, γι’ αυτό και αναμένεται να δείξει μια πολύ καλύτερη εικόνα. Μπορεί παράλληλα να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι η αντίπαλός της αγωνίστηκε μεσοβδόμαδα, με αποτέλεσμα να είναι και πιο κουρασμένη.

Λος Άντζελες Γκάλαξι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον των Βανκούβερ Ουάιτκαπς, στα πλαίσια της φάσης των «8» του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 1-0 ο Βέλα με πέναλτι στο 8’ και το 2-0 ο ίδιος στο 31’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σιλφουέντες στο 65’.

Πολύ καλή εμφάνιση και εύκολη επικράτηση για τη Λος Άντζελες. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τους κενούς χώρους που βρήκε και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, βρίσκοντας ξανά δίχτυα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην πρόκρισή της.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της μεγαλύτερης αντιπάλου της. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση αυτό το διάστημα, επιβάλλει το ρυθμό της στις περισσότερες αναμετρήσεις της, ενώ σκοράρει με τρομερή άνεση κόντρα σε κάθε αντίπαλο. Άκρως θετικό το γεγονός ότι είναι πολύ σταθερή αμυντικά, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.