*26η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπραζίλ Ντε Πελότας – Λοντρίνα 3-0

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Η Λοντρίνα έχασε 4-1 εκτός έδρας από την CSA, αν και το σκορ την αδικεί λίγο. Δεν ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 14’, ισοφάρισε σχετικά γρήγορα, πέντε λεπτά αργότερα. Αλλά δέχθηκε δύο καθοριστικά τέρματα που την «τελείωσαν» στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου (47’), με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 90’. Τουλάχιστον επιστρέφει στην έδρα της, εκεί που έχει τρεις σερί νίκες, αν και είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής από αυτήν.

Ο τεχνικός της, Ρομπέρτο Φονσέκα, ήταν ευχαριστημένος από την εμφάνιση των παικτών του, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δήλωσε το προφανές. Πως δεν γίνεται να την γλιτώσεις αν κάνεις λάθη, ειδικά στο χρονικό σημείο που δέχθηκαν τα δύο γκολ, το δεύτερο και το τρίτο.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ζερμάνο (ΜΕ), Ιγκόρ Μιράντα (ΑΜ), ενώ εξακολουθεί να λείπει και ο έμπειρος επιθετικός Τιάγκο Ριμπέιρο που έχει κάποιες ενοχλήσεις και έχασε τα τελευταία παιχνίδια, αν και πολύ πιθανόν να επιστρέψει στο επόμενο παιχνίδι. Αλλά εξέτισε την ποινή του και επιστρέφει ο επιθετικός και πρώτος της σκόρερ (αλλά και του πρωταθλήματος γενικά) Νταγκομπέρτο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Λοντρίνα έχασε 4-1 εκτός έδρας από την CSA για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 4/5 over 2,5 και G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Το Λοντρίνα – Μπραζίλ Ντε Πελότας παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ

Η Μπραζίλ Ντε Πελότας επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Σαμπάιο Κορέα, σε έναν αγώνα έξι βαθμών, σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο με τον ίδιο σκόρερ, τον Μισέλ, στο 28’ και στο 63’, με την αντίπαλο της να μειώνει στο 66ο λεπτό και να διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό ενός πέναλτι στη συνέχεια για να ισοφαρίσει. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από πέντε παιχνίδια και πρώτη φετινή μακριά από το γήπεδο της στο πρωτάθλημα! Και ήταν αρκετή για να την βγάλει εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, μία εκ των οποίων είναι εντός αυτής, αλλά υπερτερώντας στην ισοβαθμία, με μία νίκη περισσότερο. Βέβαια μετά τα χθεσινά αποτελέσματα βρέθηκε πάλι εντός αυτής, αλλά το κλίμα στις τάξεις της ομάδας παραμένει θετικό.

Μοναδικό πρόβλημα αποτελεί η τιμωρία του Ιτάκι (ΜΕ), ενώ αποκτήθηκε και ο Μισέλ Σμόλερ (ΜΕ) τα χαρτιά του οποίου είναι πλέον έτοιμα και είναι διαθέσιμος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σαμπάιο Κορέα για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει τέσσερα σερί G/G εκτός έδρας.