ΛΟΜΠΟΣ

Πολύ δυνατό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα και την πρώτη κατηγορία της χώρας πραγματοποιεί η Λόμπος, που μετά το εντός έδρας 2-2 με την Σάντος Λαγκούνα, πήρε μια ευρεία νίκη με 0-4, στην έδρα της Κερετάρο. Ο Κινόνες ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, στο 28ο λεπτό, με τους Ροντρίγκεζ (59′), Μεδίνα (66′) και Ντιέγκο Χιμένεζ (90’+5) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα στην επανάληψη.

Η ομάδα του Ράφαελ Πουέντε ήταν άξια νικήτρια στο παιχνίδι αυτό και πρέπει να είναι πλέον γεμάτη αυτοπεποίθηση, καθώς έχει σκοράρει έξι φορές στα δυο πρώτα ματς. Αήττητη εδώ και δέκα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα και εάν συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό μπορεί κάλλιστα να αποφύγει τυχόν μπελάδες. Τραυματίας είναι ο Λουσέρο Άλβαρεζ (ΤΕ 2/0), οπότε και κλήθηκε σε επιστροφή στην ενεργό δράση, ο βετεράνος πορτιέρο Χόρχε Βιγιαλπάντο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-4 επί της Κερετάρο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Στοιχημάτισε τώρα στο Λόμπος – Πατσούκα

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Από την πλευρά της, η Πατσούκα πραγματοποιεί ένα κάκιστο ξεκίνημα στη σεζόν, έχοντας ηττηθεί με 1-0 στην έδρα της Πούμας και στη συνέχεια με 0-2 από την Κλαμπ Αμέρικα, εντός, το Σάββατο. Αυτή η ήττα της, έβαλε τέλος στο αήττητο σερί των 29 εντός έδρας αγώνων στο “Estadio Hidalgo”, το οποίο και είχε ξεκινήσει από το Νοέμβριο του 2015. Κινήθηκε πολύ δυναμικά το καλοκαίρι στα μεταγραφικά της, όμως ακόμη δεν έχει δέσει σαν ομάδα και ο Ντιέγκο Αλόνσο περιμένει ακόμη τον Κεϊσούκε Χόντα (ΜΕ 0/0) να αποκτήσει φυσική κατάσταση.

Μεσοβδόμαδα, η Πατσούκα φιλοξενήθηκε από την Σιναλόα για την δεύτερη στροφή των ομίλων του κυπέλλου. Αποδεικνύοντας πως είναι πιο δυνατή ομάδα από την αντίπαλο της, επικράτησε με 0-1, με τον Κάνο να σημειώνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σιναλόα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.