ΛΟΜΠΟΣ

Την πρώτη της φετινή ήττα υπέστη η Λόμπος, από τότε που ανέβηκε στην πρώτη κατηγορία του Μεξικού. Το σύνολο του Ραφαέλ Πουέντε φιλοξενήθηκε από την Πούμας, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0, δεχόμενη από ένα γκολ στα πρώτα και τα τελευταία λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, σε μια δύσκολη στιγμή για την ίδια, καθώς είδε τον Ουίλιαμ Παλάσιος να αποχωρεί από τις τάξεις της, μετά και την αψιμαχία που είχε με τον Χούλιαν Κινόνες. Πλέον, πρέπει να ξεχάσει άμεσα αυτό το άσχημο γεγονός που την τάραξε και να βρει και πάλι την φόρμα της, με τις εξαιρετικές εμφανίσεις στα πρώτα παιχνίδια της σεζόν. Απόντες είναι ο τραυματίας Λουσέρο Άλβαρεζ (ΤΕ 2/0) και ο Πέδρο Ακίνο (ΜΕ 4/0) που αποβλήθηκε κόντρα στην Πούμας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Πούμας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Λόμπος – Κλαμπ Αμέρικα παίζει στην Interwetten

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε η Κλαμπ Αμέρικα, την Παρασκευή, που επικράτησε με 0-1 στην έδρα της Άτλας. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν τυχεροί στο 70ο λεπτό, όταν η Άτλας έχασε πέναλτι, και κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ορίμπε Περάλτα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα του Μιγκέλ Ερέρα έχει επικρατήσει στα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, καθώς είχαν προηγηθεί αυτά κόντρα σε Πατσούκα (0-2) και Πούμας (2-1), μετά και ήττα της πρεμιέρας με την Κερετάρο (0-1). Τραυματίες είναι οι Αγκουστίν Μαρκεσίν (ΤΕ 4/0) και Ματέους Ουρίμπε (ΜΕ 0/0), με τον Μπρούνο Βαλντέζ (ΑΜ 4/0) να είναι τιμωρημένος, μετά και την κόκκινη κάρτα που είδε κόντρα στην Άτλας.

Μεσοβδόμαδα, η Κλαμπ Αμέρικα φιλοξενήθηκε από την Ποτρός για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του κυπέλλου και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-3. Αν και βρέθηκε με δυο γκολ πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή με τους Πάμπλο Αγκιλάρ (39′, 90’+1) και Ρομέρο (77′). Δυο νίκες και μια ήττα ο απολογισμός της, πλέον, στην διοργάνωση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Ποτρός για το Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.