*2η αγωνιστική

*Σημειώθηκε GG στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Λοκομοτίβ Πλόβντιβ με αντίπαλο την Σλάβια Σόφιας σε όλες τις διοργανώσεις.

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ – Σλάβια Σόφιας στην Betshop | +21

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ηχηρή σφαλιάρα δέχτηκε η Λοκομοτίβ Πλόβντιβ από την Τσέρνο Μόρε την προηγούμενη βδομάδα (3-1), στο πλαίσιο της πρεμιέρας του φετινού πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 15′ με το γκολ του Αραλίκα, προτού οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν στο 29′ με τον Εντονγκαλά.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 52′ ο Ίσα ανέτρεψε τα δεδομένα στην αναμέτρηση. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με …αυτογκόλ ο Ίλιεφ στο 68′. Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε η Λοκομοτίβ Πλόβντιβ με αντίπαλο την Σλάβια Σόφιας σημειώθηκε ισοπαλία. Η τελευταία εντός έδρας νίκη της κόντρα σε αυτή χρονολογείται το Μάιο του 2018 (3-1).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-1 από την Τσέρνο Μόρε για το πρωτάθλημα.

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ Στατιστικά

*Σημειώθηκε under 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

*Παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Σημειώθηκε NG στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

ΣΛΑΒΙΑ ΣΟΦΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από μία άκρως εντυπωσιακή αναμέτρηση με γκολ και θέαμα η Σλάβια Σόφιας κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπίστριτσα την προηγούμενη βδομάδα, επικρατώντας εντός έδρας με 3-2. Ο Αμζίν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 11′, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Καραμπέλιοφ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Στο 23′ ο Γκαργκόροφ έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Μπίστριτσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σλάβια Σόφιας σκόραρε άλλες δύο φορές με τους Τασέφσκι (60′) και Κράστεφ (88′) διαμορφώνοντας, παράλληλα, το τελικό αποτέλεσμα. “Είμαι ικανοποιημένος, πήραμε μία νίκη για την οποία ιδρώσαμε πολύ. Δείξαμε χαρακτήρα, καθώς βρεθήκαμε δύο φορές πίσω στο σκορ. Η πρεμιέρα της σεζόν είναι πάντα δύσκολη”, είπε ο προπονητής του συλλόγου, Ζλάτομιρ Ζάγκορτσιτς.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 3-2 της Μπίστριτσα για το πρωτάθλημα.