30η αγωνιστική (τελευταία)

*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

*Αδιάφορη βαθμολογικά η Λιουνγκσκίλε, καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί. Αντιθέτως, η Ντέγκερφορς θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα, έτσι ώστε να τερματίσει δεύτερη και να πάρει την απευθείας άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας.

*Στον πρώτο γύρο: Ντέγκερφορς – Λιουνγκσκίλε 4-1

Λιουνγκσκίλε – Ντέγκερφορς στη Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΛΙΟΥΝΓΚΣΚΙΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Λιουνγκσκίλε, μετά από τέσσερα παιχνίδια και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τορ Άρνε Φρέντχαϊμ φιλοξενήθηκε από την Έστερ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-1. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς και παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο, έκανε την έκπληξη. Παράλληλα, αυτό είναι και το μοναδικό τέρμα της στα πέντε τελευταία ματς. Παραμένει ωστόσο στην τελευταία θέση της κατάταξης, με 23 βαθμούς, έχοντας υποβιβαστεί και τυπικά από την κατηγορία. Στις τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το τρίποντο στα έξι πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της (0-3-3).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νικη 0-1 επί της Έστερ, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 70′, μετά και την αποβολή του Νταλ, για να βρει δίχτυα με τον Κάρλιν στο 84ο λεπτό και να επικρατήσει.

Λιουνγκσκίλε Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στη Stoiximan)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ντέγκερφορς, μετά και από εκείνη κόντρα στην Εσκιλστούνα (2-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα των Αντρέας Χόλμπεργκ και Τόμας Σόλμπεργκ υποδέχθηκε τη Σούντσβαλ, κόντρα στην οποία ήταν κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε με 2-5. Βρίσκεται έτσι στην δεύτερη θέση της κατάταξης, με 60 βαθμούς, ούσα στο -5 από την πρωτοπόρο Χάλμσταντ και στο +2 από την τρίτη Γιόνσεπινγκ. Στις έξι νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (0-2-2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-5 από τη Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω από το πρώτο μόλις λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Μπέρτιλσον στο 29′, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο γκολ (52′, 61′). Στο 67′, και πάλι ο Μπέρτιλσον έκανε το 2-3, όμως η Ντέγκερφορς είδε την εστία της να παραβιάζεται ακόμη δυο φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο (81′, 83′).

Ντέγκερφορς Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.