*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μίλτον Κέινς Ντονς-Λίνκολν 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Φόρεστ Γκριν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Χάους στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκάρικ στο 58’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Λίνκολν. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, όμως στη συνέχεια δέχθηκε πίεση και δεν μπόρεσε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, οι οποίοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης ελάχιστα λεπτά πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Πολύ πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα πρέπει να κάνει σήμερα προκειμένου να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα και είναι αναγκασμένη να το κάνει ώστε να μην πέσει η διαφορά της από τη ζώνη του υποβιβασμού σε μονοψήφιο αριθμό. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μαχητική σε κάθε αναμέτρησή της και βρίσκει δίχτυα στις περισσότερες από αυτές, όμως η άμυνά της είναι αυτή που ευθύνεται για αρκετές από τις βαθμολογικές απώλειές της.

Λίνκολν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΙΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μόρσι στο 26’.

Τρίτη διαδοχική ήττα για τη Μίλτον Κέινς Ντονς που πάλεψε απέναντι σε μια πολύ πιο δυνατή αντίπαλο. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε την αντίπαλη εστία, όμως ο δείκτης του σκορ ευνόησε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι. Στην επανάληψη το γήπεδό «έγειρε» υπέρ των φιλοξενούμενων, χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν ξανά.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις διαδοχικές ήττες και το σημερινό παιχνίδι είναι ιδιαίτερα σημαντικό για κείνη. Αντιμετωπίζει μια αρκετά βατή αντίπαλο, χωρίς όμως να έχει το πλεονέκτημα έδρας για να μπορέσει να πάρει μεγαλύτερο κίνητρο από τους φιλάθλους της. Παρ’ όλα αυτά είναι αναγκασμένη να ψάξει το γκολ που θα τη φέρει ένα βήμα πιο κοντά στο τρίποντο, αφού βρίσκεται σε πολύ δύσκολη βαθμολογικά κατάσταση και μπορεί να βγει έστω και προσωρινά από αυτή.