*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φλίτγουντ-Λίνκολν 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Φέρτσαϊλντ στο 54’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για τη Λίνκολν. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί παρά το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε από το πρώτο ημίχρονο. Παρά την πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας την ανέπαφη.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από το τρίποντο της προηγούμενης αγωνιστικής. Είναι μαχητική, έχει δείξει εξαιρετική βελτίωση στα μετόπισθεν, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της, όμως δυσκολεύεται αρκετά στο σκοράρισμα, έχοντας πετύχει μόλις ένα γκολ.

Λίνκολν Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Ρόβερς, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Κόουγκλαν στο 20’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Στόκλεϊ στο 52’.

Κομβικής σημασίας νίκη για τη Φλίτγουντ. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε, κράτησε μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, ενώ παράλληλα εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Από διαδοχικές νίκες προέρχεται και θέλει ιδανικά να δώσει συνέχεια στο σερί της αυτό, μειώνοντας την απόστασή της από την 20η Ρέντινγκ. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, σκοράρει με μεγαλύτερη σταθερότητα το τελευταίο διάστημα, ενώ έχει δείξει σημαντική βελτίωση στα μετόπισθεν, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της.