* 5η αγωνιστική των ομίλων

* Ο πρώτος του ομίλου προκρίνεται απευθείας στους “16” του θεσμούς, ο δεύτερος παίζει playoffs με ομάδα που έχει τερματίσει 3η στον όμιλό της στο Europa League.

* H Κοπεγχάγη δεν έχει αντιμετωπίσει ξανά ομάδα από το Γιβραλτάρ

* Η Λίνκολν αντιμετώπισε το 2015 τη Μίντιλαντ στα προκριματικά του Champions League, με την ομάδα από τη Δανία να επικρατεί 1-0 εντός και 0-2 εκτός έδρας.

* Στον πρώτο γύρο: Κοπεγχάγη – Λίνκολν 3-1. Οι Δανοί προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Τσιπολίνα στο 4ο λεπτό, ο Ρόσα ισοφάρισε για τη Λίνκολν στο 33’, αλλά ο Βιντ με πέναλτι ανέκτησε το προβάδισμα για την Κοπεγχάγη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Στάγκε διαμόρφωσε το τελικό σκορ από το 52ο λεπτό.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΛΙΝΚΟΛΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εξαιρετικά άρχισε τη σεζόν της στο πρωτάθλημα Γιβραλτάρ η Λίνκολν, επέστρεψε από τη διακοπή των εθνικών ομάδων με εκτός έδρας τεσσάρα. Έκανε το 4/4 με 15 γκολ ενεργητικό και είναι ισόβαθμη στην κορυφή με την Σεντ Τζόσεφ’ς.

Στο Conference League ωστόσο παραμένει δίχως πόντο στον όμιλο, παρότι είναι αρκετά ανταγωνιστική σε μεγάλα διαστήματα των αγώνων της. Πιο πρόσφατα, φιλοξένησε τη Σλόβαν Μπρατισλάβας, από την οποία έχασε με 1-4. Μείωσε με τον αρχηγό Τσιπολίνα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε 1-2, δέχθηκε δύο ακόμη τέρματα μετά το 67’

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-4) επί της Γκλέισις Γιουνάιτεντ. Ο Κίκε Γκόμεθ στο 14 άνοιξε το σκορ για τη Λίνκολν, η οποία απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα από το 33’ Ισοφαρίστηκε με παίκτη παραπάνω στο 55’, αλλά οι Τορίγια (57’), Βάισμαν (79’) και Κασκιάρο (90’) “καθάρισαν” το ματς στη συνέχεια.

ΛΙΝΚΟΛΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal & Over 3.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* Δέχθηκε 2+ γκολ και στα τέσσερα παιχνίδια στον όμιλο

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν πατάει η Κοπεγχάγη τον τελευταίο 1,5 μήνα, στα 8 πιο πρόσφατα ματς της έχει μόνο δύο νίκες (2-4-2). Το 3-0 επί της ουραγού Βέιλε και το 1-2 με δόση τύχης στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ, με το οποίο σημείωσε αποφασιστικότατο βήμα για την 1η θέση στον όμιλο. Αντέδρασε μετά το γρήγορο γκολ του Ζίφκοβιτς, γύρισε το ματς με Άνκερσεν και Μπιέλ και είδε την ομάδα του Λουτσέσκου να χάνει σωρεία μεγάλων ευκαιριών στη συνέχεια.

Στο πρωτάθλημα είχε κι άλλη βαθμολογική απώλεια την Κυριακη στο εντός έδρας παιχνίδι με την Άαρχους (1-1), δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το 0-0 στην Σίλκεμποργκ. Ευτυχώς για την ίδια, η πρωτοπόρος Μίντιλαντ έχασε τα δύο τελευταία της παιχνίδια και η διαφορά από την κορυφή μειώθηκε στους τέσσερις πόντους.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Άαρχους. Πρώτη απειλή για τους γηπεδούχους με τον Βιντ στο 23’, στο 30’ ο Στάγκε σημάδεψε το δοκάρι με βολέ μέσα από την περιοχή. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Λεραγκέρ άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ, στο οποίο φέρει μεγάλη ευθύνη ο αντίπαλος κίπερ. Πιο ισορροπημένο το δεύτερο μέρος, ο Μπιέλ απείλησε για το 2-0, ο κίπερ της Γκραμπάρα έκανε μεγάλη επέμβαση στο 79’. Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Άαρχους ισοφάρισε με πέναλτι.