*Δεύτερος προκριματικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ. Διπλές αναμετρήσεις, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Κλουζ.

*Πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΛΙΝΚΟΛΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ, 197)

Μπαίνει ως αουτσάιντερ στα παιχνίδια με την Κλουζ, δεν έχει άγχος, παρά μόνον φιλοδοξία για την υπέρβαση. Σκόραρε εφτά φορές στα δύο παιχνίδια κόντρα στη Φόλα Ες και πήρε δικαιότατα την πρόκριση, μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα, διέλυσε τον αντίπαλο 5-0 στη ρεβάνς της περασμένης εβδομάδας. Ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια, σκόραρε δύο φορές μέχρι το ημίχρονο και στο δεύτερο 45λεπτο έκανε… πάρτι! Το τελικό 5-0 τα λέει όλα για την εικόνα του αγώνα.

Από τη σεζόν 2014-15 δίνει ανελλιπώς το παρών στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, δεν έχει καταφέρει ωστόσο ποτέ να προχωρήσει μετά τον 2ο προκριματικό γύρο. Πέρσι έφτασε μέχρι τον 2ο προκριματικό γύρο, όπου δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ρέιντζερς. Δεν έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 5-0 επί της Φόλα Ες για το Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 2-0 το ημίχρονο, το σκορ πήγε στο 4-0 μέχρι το 67’, το τελικό 5-0 έγινε στο 73’. Με δέκα παίκτες απ’ το 64’ η Φόλα Ες.

ΛΙΝΚΟΛΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/G τα 5/7 τελευταία ματς (δες το στο pamestoixima)

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΡΟΥΜΑΝΙΑ, 97)

Έπαιξε με τη φωτιά στον πρώτο προκριματικό γύρο, παραλίγο να υποστεί σοκαριστικό αποκλεισμό απ’ την Μπάνια Λούκα. Έκανε τη δουλειά της στο πρώτο ματς στην έδρα της, σκόραρε τρεις φορές και έβαλε τις βάσεις για μια άνετη πρόκριση, ωστόσο τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν έτσι. Στη ρεβάνς οι Ρουμάνοι προσέγγισαν πιο χαλαρά την κατάσταση, υποτίμησαν τον αντίπαλο, βρέθηκαν πίσω στο σκορ 2-0 και πήγαν στην παράταση (αν υπήρχε ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ θα είχαν αποκλειστεί!). Εκεί το γκολ του Τσιπτσίου στο 118’ χάρισε την πρόκριση στην Κλουζ.

Αυτή είναι η 7η φορά που η Κλουζ συμμετέχει στο Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ ποτέ δεν έχει καταφέρει να προχωρήσει στη διοργάνωση πέρα από τους ομίλους. Πέρσι έφτασε μέχρι τον 2ο προκριματικό γύρο της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, συνέχισε στο Γιουρόπα Λιγκ, φτάνοντας μέχρι τους ομίλους. Μετά τη ρεβάνς με την Μπάνια Λούκα έπαιξε με την Κραϊόβα για το πρωτάθλημα, επικράτησε 3-2 σε ματς με εναλλαγές και «χαλαρές» άμυνες. Δεν προέκυψαν προβλήματα για το σημερινό παιχνίδι, όπου θα παραταχθεί πλήρης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί της Κραϊόβα για το πρωτάθλημα. Στο 2-0 το σκορ μέχρι το 10’, ισοφάρισε η Κραϊόβα μέχρι το 33’, το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 75’.