*Πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” στο Κόπα Λιμπερταδόρες, ενώ την ερχόμενη εβδομάδα θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της . Είναι κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο ματς, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε προηγούμενα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Γκουαρανί – Γκρέμιο.

Λίγκα ντε Κίτο – Σάντος στην Bet365

ΛΙΓΚΑ ΝΤΕ ΚΙΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισημερινός)

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Λίγκα ντε Κίτο, μετά και την ήττα από την Έμελεκ (1-2 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Πάμπλο Ρεπέτο φιλοξενήθηκε από τη Γκουαγιακίλ Σίτι, για το πρωτάθλημα του Ισημερινού, με την οποία έμεινε στο 1-1, παρά τον επιθετικό της μονόλογο στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι έτσι στην τρίτη θέση με 17 βαθμούς, στο -1 από την κορυφή.

Προκρίθηκε στα νοκ άουτ ως καλύτερη δεύτερη από τη φάση των ομίλων, με δώδεκα βαθμούς (4-0-2), ένα λιγότερο από τη Ρίβερ Πλέιτ. Επικράτησε στα δώδεκα από τα 13 τελευταία εντός της, έχοντας ηττηθεί στο πιο πρόσφατο, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Φράνκλιν Γκουέρα (ΑΜ 25/2), Λούκας Πιόβι (ΜΕ 17/0) και Αδόλφο Μουνιόθ (ΕΠ 21/8), ενώ θετικοί στον covid-19 βρέθηκαν οι Μόισες Κορόζο (ΑΜ 20/3) και Ζούνιορ Σορνόζα (ΜΕ 25/4).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκουαγιακίλ Σίτι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα μόλις στο πέμπτο λεπτό με το τέρμα του Χούλιο, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 25′. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε, παρότι ήταν καλύτερη σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Λίγκα ντε Κίτο Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΝΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σάντος, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στην Ιντερνασιονάλ (2-0 εντός). Στο προηγούμενο παιχνίδι της, η ομάδα του Κούκα φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Παραναένσε, για το πρωτάθλημα Βραζιλίας, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0, έχοντας περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς. Βρίσκεται έτσι στην έκτη θέση, μαζί με τις Παλμέιρας και Γκρέμιο.

Παρέμεινε αήττητη σε έξι αγωνιστικές στη φάση των ομίλων, μετρώντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία, παίρνοντας το εισιτήριο για τα νοκ άουτ ως πρώτη στον όμιλο της. Δεν πανηγύρισε διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις.

Θα παραταχθεί με υπηρεσιακό τεχνικό τον Μαρσέλο Φερνάντες, καθώς ο Κούκα βρέθηκε θετικός στον ιό, ενώ για τον ίδιο λόγο δεν ταξίδεψαν για τον Ισημερινό οι Ζοάο Πάουλο (TE 24/0), Μάντσον (ΑΜ 22/4), Σάντρι (ME 10/0), Λουάν Πέρες (AM 37/0) και Άντζελο (ΜΕ 2/0). Εκτός και ο τραυματίας Ζόμπσον (ΜΕ 28/2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ατλέτικο Παραναένσε, για το πρωτάθλημα. Καλύτερη στο ματς η Ατλέτικο, με τη Σάντος να της βάζει δύσκολα, μέχρι και το 76ο λεπτό, όταν σημειώθηκε και το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.