*16η αγωνιστική

*Στους προηγούμενους γύρους: Πανεβέζις – Γιόναβα 4-0

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΙΟΝΑΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από την Κάουνο Ζαλγκίρις. Τα γκολ σημείωσαν οι Μαρτορέλ (37′ αυτ.), Πιλιμπάιτις (46′), Σανγκαρέ (58′) και Τουϊκέ (85′).

Τον τίτλο του αουτσάιντερ επιβεβαίωσε η Γιόναβα στην έδρα της Κάουνο Ζαλγκίρις πριν από τρεις μέρες, γνωρίζοντας την ήττα με το βαρύ 4-0. Σχετικά ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ξέφρενο ρυθμό που έθεσαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο.

Το σκορ θα μπορούσε να ξεφύγει ακόμα περισσότερο αν ο τερματοφύλακας Ματούζας δεν πραγματοποιούσε επτά αποκρούσεις. Η Γιόναβα παραμένει ουραγός μετά από 15 αγωνιστικές, μη καταφέρνοντας να σπάσει το ρόδι (0-1-14).

ΓΙΟΝΑΒΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από την Ζαλγκίρις. Δύο γκολ πέτυχε ο Ρενάν Ολιβέιρα (9′, 27′).

Πέταξε ένα ημίχρονο στα σκουπίδια και το πλήρωσε η Πανεβέζις, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Ζαλγκίρις στο μεταξύ τους ντέρμπι κορυφής. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς, ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο μέρος χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να αποφύγει το αρνητικό αποτέλεσμα.

Ήταν η δεύτερη σερί ήττα για την Πανεβέζις μετά από αυτή που γνώρισε στην έδρα της Σούντουβα (2-1). Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Γιόναβα πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Πέτυχε σε κάθε μία από δύο γκολ και κράτησε το μηδέν στις δύο.